Bakkt, Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Neden Bu Kadar Önemli?

0

Dikkatli Bekleyiş

Neredeyse bir yıldır, dünyanın dört bir yanındaki kripto yatırımcıları dikkatli bir şekilde Bakkt’ı bekliyor. İlk olarak 2018 yılının sonlarında duyurulan Intercontinental Exchange destekli Bitcoin platformu, iyimserler tarafından BTC’i tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkaracak katalizör olarak görülüyor.

Uzun bir geliştirme döneminden sonra, Bakkt nihayet çalışmaya hazır. Aslında, teknik olarak çoktan yayına girdi ve 6 Eylül’den itibaren müşterilerinin Bitcoin’i Depolarına koymalarına izin verdi. Ancak 23 Eylül’de, gerçek anlamda kullanıma açılacak. Bakkt daha sonra Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini başlatacak.

Bakkt Neden Bitcoin’e Yardım Edecek?

Analistler, Bakkt sözleşmelerinin fiziki yönünün, çok daha verimli bir fiyat keşfi için potansiyel olarak izin veren ve bununla birlikte, daha büyük bir büyüme şansı sağlayacağını düşünüyor. Bununla birlikte piyasalar üzerinde devrimci bir etkiye sahip olabileceğini söylüyorlar. Twitter’ın popüler hesaplarından olan analist PlanB, Preston Pysh ve Stig Brodersen’le birlikte “Yatırımcı Podcast” isimli bir podcast paylaşımı sırasında konuyla ilgili düşüncelerini açıkladı.

İsmi geçen analistler Bakkt’ın, Bitcoin için de son derece önemli olduğunu düşünüyor. Çünkü şu anda faaliyette olan BTC vadeli işlem piyasaları esas olarak “nakit ödemelidir”, yani vadeli işlem sözleşmelerinin çözümünde hiçbir fiziksel BTC’nin yer almadığı anlamına gelir; bu, birisinin gerçekte olduğundan daha fazla BTC satabileceği anlamına gelir.

Bakkt, satıcıları satmak istedikleri BTC’yi edinmelerini zorunlu kılar; Bakkt, alıcılara sözleşmelerini gerçek coinler için kullanma şansı veriyor.

PlanB, Bakkt’ın pazardaki “tüm oyunu değiştireceğini” iddia ediyor.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın