Bakkt, Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Neden Bu Kadar Önemli?

Dikkatli Bekleyiş

Neredeyse bir yıldır, dünyanın dört bir yanındaki kripto yatırımcıları dikkatli bir şekilde Bakkt’ı bekliyor. İlk olarak 2018 yılının sonlarında duyurulan Intercontinental Exchange destekli Bitcoin platformu, iyimserler tarafından BTC’i tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkaracak katalizör olarak görülüyor.

Uzun bir geliştirme döneminden sonra, Bakkt nihayet çalışmaya hazır. Aslında, teknik olarak çoktan yayına girdi ve 6 Eylül’den itibaren müşterilerinin Bitcoin’i Depolarına koymalarına izin verdi. Ancak 23 Eylül’de, gerçek anlamda kullanıma açılacak. Bakkt daha sonra Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini başlatacak.

Bakkt Neden Bitcoin’e Yardım Edecek?

Analistler, Bakkt sözleşmelerinin fiziki yönünün, çok daha verimli bir fiyat keşfi için potansiyel olarak izin veren ve bununla birlikte, daha büyük bir büyüme şansı sağlayacağını düşünüyor. Bununla birlikte piyasalar üzerinde devrimci bir etkiye sahip olabileceğini söylüyorlar. Twitter’ın popüler hesaplarından olan analist PlanB, Preston Pysh ve Stig Brodersen’le birlikte “Yatırımcı Podcast” isimli bir podcast paylaşımı sırasında konuyla ilgili düşüncelerini açıkladı.

İsmi geçen analistler Bakkt’ın, Bitcoin için de son derece önemli olduğunu düşünüyor. Çünkü şu anda faaliyette olan BTC vadeli işlem piyasaları esas olarak “nakit ödemelidir”, yani vadeli işlem sözleşmelerinin çözümünde hiçbir fiziksel BTC’nin yer almadığı anlamına gelir; bu, birisinin gerçekte olduğundan daha fazla BTC satabileceği anlamına gelir.

Bakkt, satıcıları satmak istedikleri BTC’yi edinmelerini zorunlu kılar; Bakkt, alıcılara sözleşmelerini gerçek coinler için kullanma şansı veriyor.

PlanB, Bakkt’ın pazardaki “tüm oyunu değiştireceğini” iddia ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.