Aydın’daki Bitcoin Dolandırıcısı Tutuklandı! Mağdurlardan Biri Nasıl Dolandırıldığını Anlattı

0
685

Geçtiğimiz günlerde Aydın’da meydana gelen bir Bitcoin dolandırıcılığı haberini sitemizde yayınlamıştık. Safiye Gökçe Y. isimli şahıs Bitcoin kazancı vaadiyle insanları kandırarak 5 milyon lira değerinde bir vurgun yapmıştı. Arasında akademisyen, polis ve doktor gibi meslek gruplarından kişilerin de bulunduğu bir grup insanı dolandıran Safiye Gökçe Y. tutuklandı.

Aydın’da kendisini ‘ekonomist-broker’ olarak tanıtan Safiye Gökçen Yüce, Bursa’da yakalandı. Safiye Gökçen Y. mahkeme tarafından Bilişim Sistemleri Banka ve Kredi Kurumları’nın araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık suçundan tutuklandı ve cezaevine gönderildi.

“Bitcoin Safiye” lakabı ile bilinen Safiye Gökçe Y.’nin yanında çalışan temizlikçi kadın A.B., nasıl dolandırıldığını anlattı. Aydın Hedef‘te yer alan habere göre, üç ay boyunca Safiye Gökçen Y.’nin yanında çalıştığını ve kendisine 61 bin lira kaptırdığını söyleyen mağdur A.B. olayı şöyle açıkladı:

“Beni kendisiyle kuaför arkadaşım tanıştırdı. Safiye evinde internet üzerinden kripto para işi yapıyordu. Ben de onun evini temizliyordum. Olanlara bu sayede şahit oldum. 3 veren 5 kazanıyordu. Bana da sen üç lira ver, bir ay sonra ana paranı çıkaracağız. Hatta üç ay boyunca paraya dokunmazsam daha fazlasını vereceğini söylüyordu. Ben de babamın 61 bin lirasını verdim. Başka bir arkadaşım 90 bin lira vermiş. Ana parasını çıkaranlar da var. Geçe üçte iletişime geçip paraları istedik. Herkese ‘Bütün parayı yarın hesabınıza yatıracağım.’ demişti. Gece üçten sonra ortadan kaybolmuş. Sabahına diğer mağdurlar gibi hepimiz Safiye’yi aradık ama ulaşamadık. Telefonu kapalıydı. İki aydır da ulaşamıyorduk. Yakalanmış olması bizleri sevindirdi. İnşallah paralarımızı alabiliriz.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın