Aydın’daki Bitcoin Dolandırıcısı Tutuklandı! Mağdurlardan Biri Nasıl Dolandırıldığını Anlattı

Geçtiğimiz günlerde Aydın’da meydana gelen bir Bitcoin dolandırıcılığı haberini sitemizde yayınlamıştık. Safiye Gökçe Y. isimli şahıs Bitcoin kazancı vaadiyle insanları kandırarak 5 milyon lira değerinde bir vurgun yapmıştı. Arasında akademisyen, polis ve doktor gibi meslek gruplarından kişilerin de bulunduğu bir grup insanı dolandıran Safiye Gökçe Y. tutuklandı.

Aydın’da kendisini ‘ekonomist-broker’ olarak tanıtan Safiye Gökçen Yüce, Bursa’da yakalandı. Safiye Gökçen Y. mahkeme tarafından Bilişim Sistemleri Banka ve Kredi Kurumları’nın araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık suçundan tutuklandı ve cezaevine gönderildi.

“Bitcoin Safiye” lakabı ile bilinen Safiye Gökçe Y.’nin yanında çalışan temizlikçi kadın A.B., nasıl dolandırıldığını anlattı. Aydın Hedef‘te yer alan habere göre, üç ay boyunca Safiye Gökçen Y.’nin yanında çalıştığını ve kendisine 61 bin lira kaptırdığını söyleyen mağdur A.B. olayı şöyle açıkladı:

“Beni kendisiyle kuaför arkadaşım tanıştırdı. Safiye evinde internet üzerinden kripto para işi yapıyordu. Ben de onun evini temizliyordum. Olanlara bu sayede şahit oldum. 3 veren 5 kazanıyordu. Bana da sen üç lira ver, bir ay sonra ana paranı çıkaracağız. Hatta üç ay boyunca paraya dokunmazsam daha fazlasını vereceğini söylüyordu. Ben de babamın 61 bin lirasını verdim. Başka bir arkadaşım 90 bin lira vermiş. Ana parasını çıkaranlar da var. Geçe üçte iletişime geçip paraları istedik. Herkese ‘Bütün parayı yarın hesabınıza yatıracağım.’ demişti. Gece üçten sonra ortadan kaybolmuş. Sabahına diğer mağdurlar gibi hepimiz Safiye’yi aradık ama ulaşamadık. Telefonu kapalıydı. İki aydır da ulaşamıyorduk. Yakalanmış olması bizleri sevindirdi. İnşallah paralarımızı alabiliriz.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.