Axie Infinity’deki NTF’ler İçin Milyon Dolarlık Satın Alım!

Dün Blockchain oyunu Axie Infinity’de yaklaşık 162 bin dolarlık bir ödeme gerçekleştirildi. Ödemeyi yapan kripto para araştırma ve danışmanlık şirketi olan Delphi Digital; 5 Ethereum NFT’si alımı gerçekleştirdi. Yani “3 mistik sürüngen” ve Venom gibi 5 varlık satın aldı. Bu varlıklara yaklaşık 69.9 ETH ile 150 ETH arasında değişen bir miktar ödedi. Ödeme perşembe günü yapılan periyodik satın alımda gerçekleştirildi.

Axie Infinity kısaca; oyun severlerin “Axie” ismi verilen hayal ürünü yaratıkların sanal bir şekilde eğitilmesine ve savaştırılmasına, yeri geldiğinde ise üremesine bile olanak veren tatlı bir evcil hayvan olarak bilinmektedir

Satılan alınan NFT’ler, eşi benzeri olmayan varlıkları simgeleyen bir tür kriptografik Token’lar olarak bilinmektedir. Dijital veya gerçek dünya varlıklarının token haline getirilmiş şekilleri olarak da anlatılabilirler. İşlevleri ise; bir blok zinciri ağında orijinallik ve sahiplik özelliklerinin gerçek olduklarını kanıtlamaktır. Aynı zamanda bir NFT, diğer NFT yerine geçemez.

Yüksek Miktarlarına Rağmen NTF’ler Neden Bu Kadar Satılıyor?

Herkesin aklındaki soru; “Neden bir oyun içerisindeki bu tür varlıklara bu kadar yüksek miktarda paralar ödeniyor?” İşte bu sorunun cevabını Delphi Digital ile ortak olan Media Demarco şöyle yanıtladı:

“Oyunun popülaritesi arttıkça bu NFT’lerin değeri de nadirlikleri ve işe yararlıkları göz önüne alındığında artabilir.”

Sözlerine ise NTF’lerin oyunda en az bulunan Axie’ler olduğunu dile getirdi. Ayrıca oyunun geleceği için ise; ‘’Axieler kesinlikle efsaneye dönüşecek tek varlıklar’’ cümlelerini kullandı.

Bir diğer ortak Anil Lulla, Media Demarco’nun ardından şunları dile getirdi:

‘’Bitcoin, Ethereum ve Altıncoin’ler ile birlikte aşağı ve yukarı yönlü hareket ediyor. Axies, genellikle Eth cinsinden ifade edilmekte ve fiyatlar piyasanın geri kalanıyla hareket etmiyor.’’

Bu cümlelerden özetle yatırımcılar oyunda bulunan varlıkları daha geniş bir kripto alanına yayabilecek.

Axie Infinity ve buna benzer birçok oyun 2018 yılından beri piyasada. Fakat geçtiğimiz haftalarda NTF’ler kripto bakımından artan bir pazara dönüştü.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.