Avustralya Vergi Dairesi, Kripto Para Yatırımcılarıyla İletişime Geçecek

0

Avustralya Vergi Dairesi (ATO), 30 Nisan’da yaptığı açıklamayla yetkililerin vergi sorunları için kripto para yatırımcılarıyla iletişim kuracaklarını açıkladı.

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC) ve Avustralya İşlem Raporları ve Analiz Merkezi (AUSTRAC) ile beraber çalışan ATO, kripto para birimlerindeki işlemler hakkında yatırımcılardan bilgi talep edeceklerini söyledi.

Yatırımcılardan alınacak bu veriler, sermaye kazancı vergi raporlaması ile ilgili faaliyetleri açıklamak için en az 28 gün sürecek ve bu süre zarfında yatırımcılar ile iletişim kurulacak.

ATO komisyoner yardımcısı Will Day yaptığı konuşmada, “ATO, kripto para birimleri ile vergi kaçakçılığı ve kara para aklama konularını incelemeyi amaçlayan Ortak Küresel Vergi Uygulama Şeflerinin (J5) bir parçası olarak ortak bir uluslararası çaba içerisinde destek verecek” dedi.

Avustralya tarafından yapılan bu hareketin, kripto para sektörünü kontrol altına almak için yapıldığı belirtilmekte.

Cointelegraph’ın bir haberine göre, tartışmalı vergi politikaları yıllar içerisinde çeşitli biçimlerle yatırımcıların karşısına çıkarken, ASIC Eylül 2018’de bir kez daha borsa incelemelerini arttıracağını dile getirmişti.

En son çabalar tüccarları destekliyor ve vergi yükümlülüklerini yönlendirmede onlara yardım etmeyi amaçlıyor.

“Mükelleflerin doğru miktarda vergi ödediklerinden emin olmalarını sağlamak için yapıyoruz.”

ATO, yargı yetkisi altındaki aktif tüccarların sayısı hakkında belirsiz rakamlar belirtiyor, rakam 500.000 ila 1 milyon arasında bulunuyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın