Avustralya Blockchain Startup’ı Power Ledger P2P Enerji Ticaretini ABD Pazarına Sürüyor

Avustralya Blockchain Startup’ı Power Ledger, yenilebilir enerji için eşler arası ticaret ürününü Amerika piyasasına sürüyor. Power Ledger, Pennsylvania’daki ana üssünde American PowerNet ile başlayacak.

Power Ledger

Power Ledger yenilebilir ve düşük maliyetli enerji amaçlı blockchain tabanlı bir çözümdür. Power Ledger ayrıca kendi kripto para’sınada sahiptir – POWR token.

Power Ledger, kendi web sitesine göre, “elektrik üreten hane halklarının komşularıyla ticaret yapabilecekleri ve yatırımlarına adil bir getiri sağlayabilecekleri bir piyasa” tasarlıyor. Elektriğin istikrarlı, uygun fiyatlı ve herkese açık olduğu yer” .

Duyuru

Business Wire, bugün Power Ledger‘ın “Peer-to-peer (P2P) yenilebilir enerji ticaret platformunun lisanslı perakende elektrik sağlayıcısı olan American PowerNet’in Wyomissing, Penn’deki genel merkezi’nde piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

American PowerNet, kendi web sitesinde de belirttiği gibi, ABD genelinde perakende ve toptan elektrik tedarik hizmetleri sunan bağımsız bir güç kaynağı şirketidir. Blockchain uygulamasını içeren endüstrinin kanayan kenarında çalışan bir şirkettir.

Basın açıklaması, American PowerNet’in Power Ledger’ın xGrid platformunu kullanacağını belirtiyor. Bu platform, American PowerNet’in yakındaki komşularla güneş enerjisini (binalarından emilen) değiştirmesine olanak veriyor. Bu, karbon emisyonlarını ve elektrik maliyetini azaltan bir işlemdir.

Bu duyuru, Power Ledger‘ın PJM – Pennsylvania-New Jersey-Maryland Arabağlantı’daki girişiminin başlangıcıdır. PMJ, Business Wire’ın “en büyük ABD toptan elektrik piyasası” olduğunu bildiriyor.

Power Ledger, lansmana yardımcı olacak Temiz Enerji Blokaj Ağı (CBN) ile ortaktır.

Basın açıklamasına göre, lansman bu ay gerçekleşecek. Operasyon, mevcut sayaçlarla ve veriler ile çalışacak, böylece daha fazla donanım ve yazılıma ihtiyaç kalmayacak. Helm, operasyonun potansiyeli üzerine, bu önlemlerin nasıl kullanılabileceğini ve “bir iş sahasının güneş enerjisinin çok fazla olduğu herhangi bir deregülenmiş bölgede” nasıl uygulanacağını açıkladı.

Kaynak:ccn

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.