Avustralya Blockchain Startup’ı Power Ledger P2P Enerji Ticaretini ABD Pazarına Sürüyor

0

Avustralya Blockchain Startup’ı Power Ledger, yenilebilir enerji için eşler arası ticaret ürününü Amerika piyasasına sürüyor. Power Ledger, Pennsylvania’daki ana üssünde American PowerNet ile başlayacak.

Power Ledger

Power Ledger yenilebilir ve düşük maliyetli enerji amaçlı blockchain tabanlı bir çözümdür. Power Ledger ayrıca kendi kripto para’sınada sahiptir – POWR token.

Power Ledger, kendi web sitesine göre, “elektrik üreten hane halklarının komşularıyla ticaret yapabilecekleri ve yatırımlarına adil bir getiri sağlayabilecekleri bir piyasa” tasarlıyor. Elektriğin istikrarlı, uygun fiyatlı ve herkese açık olduğu yer” .

Duyuru

Business Wire, bugün Power Ledger‘ın “Peer-to-peer (P2P) yenilebilir enerji ticaret platformunun lisanslı perakende elektrik sağlayıcısı olan American PowerNet’in Wyomissing, Penn’deki genel merkezi’nde piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

American PowerNet, kendi web sitesinde de belirttiği gibi, ABD genelinde perakende ve toptan elektrik tedarik hizmetleri sunan bağımsız bir güç kaynağı şirketidir. Blockchain uygulamasını içeren endüstrinin kanayan kenarında çalışan bir şirkettir.

Basın açıklaması, American PowerNet’in Power Ledger’ın xGrid platformunu kullanacağını belirtiyor. Bu platform, American PowerNet’in yakındaki komşularla güneş enerjisini (binalarından emilen) değiştirmesine olanak veriyor. Bu, karbon emisyonlarını ve elektrik maliyetini azaltan bir işlemdir.

Bu duyuru, Power Ledger‘ın PJM – Pennsylvania-New Jersey-Maryland Arabağlantı’daki girişiminin başlangıcıdır. PMJ, Business Wire’ın “en büyük ABD toptan elektrik piyasası” olduğunu bildiriyor.

Power Ledger, lansmana yardımcı olacak Temiz Enerji Blokaj Ağı (CBN) ile ortaktır.

Basın açıklamasına göre, lansman bu ay gerçekleşecek. Operasyon, mevcut sayaçlarla ve veriler ile çalışacak, böylece daha fazla donanım ve yazılıma ihtiyaç kalmayacak. Helm, operasyonun potansiyeli üzerine, bu önlemlerin nasıl kullanılabileceğini ve “bir iş sahasının güneş enerjisinin çok fazla olduğu herhangi bir deregülenmiş bölgede” nasıl uygulanacağını açıkladı.

Kaynak:ccn

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın