Avrupa Merkez Bankası Rezervlerine Bitcoin Ekleyecek Mi?

Avrupa Merkez Bankası Rezervlere Bitcoin Eklemeyecek

Avrupa Merkez Bankası (ECB), 9 Temmuz’da bitcoin (BTC) üzerindeki küçümseyen duruşunu ikiye katladı ve Q&A oturumunda para birimi olarak tanımayı reddetti.

“#AskECB” etiketiyle yönettiği düzenli interaktif Twitter programının bir parçası olarak özel bir soruyu yanıtlayan Avrupa Merkez Bankası, rezervlerine bitcoin ekleme planları olmadığını söyledi.

Yetkili ekonomist Philip Lane, “Bitcoin bir para birimi değil, bir varlık ve çok değişken” dedi. Yanıt, Avrupa Merkez Bankası’nın diğer kamu açıklamalarında da dile getirmiş olduğu kripto para birimine verdiği tepkiyi sürdürüyor.

Bu yıl mayıs ayında yayınlanmış, “Kripto Varlıkları: Finansal istikrar, para politikası ve ödemeler ve piyasa altyapıları için etkileri” başlıklı bir raporda, tüm olgunun geleneksel ekonomi üzerinde çok az etkisi olduğu sonucuna varılmıştı.

Önceleri, Avrupa Birliği’nin rezerv bankası da, şu anda Çin’den ve diğer bazı devletlerden gelen seslerin aksine, kendi dijital para birimini çıkarma fikrini ortaya koymuştu.

“Bitcoin paradır.” savunuculuğu ile tanınan bir yazılım mühendisi Pierre Rochard, Twitter’da büyük beğeni topladı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.