Avrupa Merkez Bankası Rezervlerine Bitcoin Ekleyecek Mi?

0

Avrupa Merkez Bankası Rezervlere Bitcoin Eklemeyecek

Avrupa Merkez Bankası (ECB), 9 Temmuz’da bitcoin (BTC) üzerindeki küçümseyen duruşunu ikiye katladı ve Q&A oturumunda para birimi olarak tanımayı reddetti.

“#AskECB” etiketiyle yönettiği düzenli interaktif Twitter programının bir parçası olarak özel bir soruyu yanıtlayan Avrupa Merkez Bankası, rezervlerine bitcoin ekleme planları olmadığını söyledi.

Yetkili ekonomist Philip Lane, “Bitcoin bir para birimi değil, bir varlık ve çok değişken” dedi. Yanıt, Avrupa Merkez Bankası’nın diğer kamu açıklamalarında da dile getirmiş olduğu kripto para birimine verdiği tepkiyi sürdürüyor.

Bu yıl mayıs ayında yayınlanmış, “Kripto Varlıkları: Finansal istikrar, para politikası ve ödemeler ve piyasa altyapıları için etkileri” başlıklı bir raporda, tüm olgunun geleneksel ekonomi üzerinde çok az etkisi olduğu sonucuna varılmıştı.

Önceleri, Avrupa Birliği’nin rezerv bankası da, şu anda Çin’den ve diğer bazı devletlerden gelen seslerin aksine, kendi dijital para birimini çıkarma fikrini ortaya koymuştu.

“Bitcoin paradır.” savunuculuğu ile tanınan bir yazılım mühendisi Pierre Rochard, Twitter’da büyük beğeni topladı.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın