Kasım 11, 2019

Avrupa Merkez Bankası Eski Başkanından Bitcoin’e Sert Eleştiri

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, nerdeyse her gün birçok ünlü isim tarafından olumlu yada olumsuz eleştiriye maruz kalıyor. Bu kadar popüler bir oluşum için herkes fikir belirtme ihtiyacı hissediyor olmalı. Bu kişilere yeni bir isim daha eklendi.

Avrupa Merkes Bankası eski başkanı Jean-Claude Trichet Bitcoin hakkında fikirlerini dile getirdi. Çin haber gazetesi South China Morning Post’un haberine göre, Pekin’de düzenlenen bir konferansta konuşan Trichet, Bitcoin’i sert bir şekildi eleştirdi.

Jean-Claude Trichet “Ben şiddetle Bitcoin’e karşı çıkıyorum ve bu konuda çok umursamaz davrandığımızı düşünüyorum.” ifadelerini kullanarak söze başladı. Jean-Claude Trichet sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu kripto para biriminin (Bitcoin) kendisi, bir para biriminin taşımak zorunda olduğu özellikleri taşımadığı için gerçek bir para birimi değildir.”

Trichet ayrıca bir kripto para birimi almanın tamamen spekülasyondan ibaret olduğunu söyledi. Ek olarak kripto paraların aynı stablecoin’ler gibi temel varlıklara endeksli olmaları durumunda bile, çok fazla spekülasyona maruz kaldığını ve bunların asla sağlıklı olmadığını vurguladı.

Bitcoin’i destekleyenler kadar karşısında olanlar da var. Ama insanlar Bitcoin’i eleştirilmeye devam ettikçe, Bitcoin yatırımcıların ilgisini daha da çok üstüne çekmeyi başarıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.