Avrupa Birliği Kripto Paraları Bu Tarihte Düzenleyebilir!

0
Avrupa Birliği Kripto Paraları Bu Tarihte Düzenleyebilir!

Avrupa politikası uzmanı ve kripto alanında girişim yapmak isteyenlere danışmanlık yapan Patrick Hansen iki önemli AB kripto yasasına ilişkin zaman çizelgesi tahminlerini paylaştı. Kripto Varlıklardaki (MiCA) Piyasalar ve Fon Transferi Düzenlemesi’nin (TFR) gibi iki önemli düzenlemenin Aralık 2022 ile Ocak 2023 arasında yürürlüğe gireceğini tahmin ediyor.

AB cephesinin kripto para endüstrisini hızlı düzenlemesi ABD düzenleyicilerini endişelendiriyor. Hansen, bu düzenlemelerin kapsamının ve hızının ABD’yi ilgilendirdiğini ve onları daha hızlı hareket etmeye zorlayabileceğini belirtti.

MiCA, blockchain şirketlerinin müşterilerini ve yatırımcılarını korumayı amaçlıyor. Ayrıca, kullanıcılarının kripto varlıklarını kaybederlerse ihraççılar için yükümlülükler belirleyecek önemli bir yasa.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, MiCA ayrıca stabilcoin’leri de düzenleyecek ve ihraççılarının uygun rezervleri korumasını ve geri çekme sırasında likidite gereksinimlerini karşılamasını gerektirir. TFR ise kara para aklama düzenlemeleri oluşturan genel düzenlemele ve kripto para aklama konularını içermekte.

Hansen, Avrupa Birliği’nin şu anda yüksek etkileri olan diğer girişimler üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor. Bunlara daha fazla kara para aklama düzenlemesi, DeFi raporu, NFT raporu, DeFi denetim pilotu ve Dijital Euro Mevzuatı da dahil.

Amerika Birleşik Devletleri, AB’nin kripto düzenlemelerini tartıştığı kapsam ve hızdan endişe duymaya devam ediyor. Hansen, son tarihin hala kararsız olduğunu, düzenlemelerin gelecek yılın Ocak ayına kadar oylanabileceğini açıkladı. Ayrıca, tüm düzenlemeler üzerinde anlaşmaya varıldığı için oylamanın bu noktada sadece bir formalite olduğunu da ekliyor.

Daha küçük bir düzenleme olan TFR, çok daha erken yürürlüğe girebilir.

ABD’li milletvekilleri de kripto düzenlemesini zorlamaya devam ediyor. Düzenleyici bir kripto çerçevesinin desteği, ABD’de iki taraflı ve iki meclisli destek görüyor. Ancak, herhangi bir önemli hareket için hala bir son tarih hala belli değil. Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) komiseri Caroline D Pham, ABD’nin kural koyucu değil, kural koyucu olmaya çalışması gerektiğini doğruladı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın