%50 Artış: Yatırım Devinin Desteklediği Altcoin’den Sürpriz Borsa Listelemesi!

0
%50 Artış: Yatırım Devinin Desteklediği Altcoin'den Sürpriz Borsa Listelemesi!
  • ABD merkezli önde gelen kripto borsası, altcoin portföyüne Ethereum (ETH) tarafından oluşturulmuş yeni bir izleme ve güvenlik altcoin’ini ekledi.

Borsa tarafından gerçekleştirilen yeni bir duyuruda Coinbase, Forta’nın (FORT), şirketin “platform için yeni olan veya daha geniş kripto piyasasına kıyasla nispeten düşük ticaret hacmine sahip varlıklar” için uyguladığı “Experimental Label” (Deneysel varlık) etiketi ile platformda işlem görmeye hazır olacağını söyledi.

Peki Forta nedir? Projenin web sitesine göre, Forta, “DeFi [merkezi olmayan finans], NFT [değiştirilemez token], yönetişim, köprüler ve diğer Web3 sistemlerindeki tehditleri ve anormallikleri gerçek zamanlı olarak tespit etmek için merkezi olmayan bir izleme ağı” yoluyla Web 3.0’a gerçek zamanlı izleme getiren” bir kripto para birimi olarak adlandırılıyor.

Platformun yerel varlığı olan FORT, Ethereum üzerine kuruludur ve çalışma token’ı modelini takip eder; bu, kullanıcıların ağ üzerinde node’ları çalıştırmak için FORT’u stake etmesi gerektiği anlamına gelir.

Listelemenin yanı sıra, Silikon Vadisi merkezli bir yatırım firması olan Andreessen Horowitz de Forta için son finansman toplama turuna öncülük ettiğini duyurdu ve platform hakkında aşağıdaki açıklamaları yaptı:

“Merkezi olmayan bir dünya için siber güvenlik çözümlerini yeniden tasarlamak, teknolojik gelişimin engelsiz bir şekilde ilerlemesini sağlamak konusunda gerekli bir adımdır. Şu anda geliştiriciler, güvenlik operasyonları için şirket içi çözümler oluşturmak zorunda kalıyor ve akıllı sözleşme denetimleri tek seferlik bir güvenlik önlemi olarak gerçekleştiriliyor.

Forta ile geliştiriciler ilk kez kullanıma hazır, genelleştirilmiş güvenlik araçları oluşturarak ekiplerin daha düşük riskle daha hızlı sevkiyat yapmasına olanak tanıyor.

Forta, tüm kripto alanına hizmet eden, DeFi, NFT ve DAO [merkezi olmayan özerk organizasyon] ekosistemlerini de güvence altına alan temel bir kamu hizmeti olma potansiyeline sahiptir. Blok zincirleri ve dijital varlıkları güvence altına almak, ana akım kripto benimsemesini sağlamak için kritik düzeyde önemlidir…”

Bir günden daha kısa bir süre önce 0,64 ABD doları değerinde piyasaya sürülen Forta, bir düzeltme yaşamadan önce listelemenin de etkisiyle yüzde 50 artarak 0,96 ABD dolarına kadar yükseldi.

Yaklaşık yüzde 6 düşüşle işlem gören FORT, yazım sırasında 0,61 dolardan işlem görüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın