%1300 Artış Var! Elon Musk Tweet’i Şimdi de Bu Meme Coin’i Uçuşa Geçirdi!

0
%1300 Artış Var! Elon Musk Tweet’i Şimdi de Bu Meme Coin'i Uçuşa Geçirdi!

Elon Musk’ın gelişigüzel tweet’lerinin bir sonucu olarak şimdi de başka bir köpek temalı meme coin uçuşa geçti.

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu’dan (SHIB) ilham alan kripto para birimlerinden bazıları, hem Dogecoin hem de Shiba Inu’nun gün içinde tatmin edici ralliler yaşamasının ardından Çarşamba gecesi itibariyle güçlü kazançlar görmeye başladı. Hatta bunlardan biri miyarder Elon Musk’ın da katkısıyla yüzde 5000’e varan oranlarda yükselişler yaşadı.

Tesla CEO’sunun, şirketin otonom sürüş yazılımı olan Full-Self-Drive’la ilgili attığı bir tweet sonrası ticker’ı FSD olan bir BEP20 tokeni FirstDog ​​token inanılmaz bir yükseliş yaşıyor ve yazım sırasında bile yükselişine devam ederek üst üste tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıyor.

Orijinal websitesinde de belirtildiği üzere FirstDog, oyuncuların oynanabilir non-fungible tokenler (NFT’ler) ve ikincil NFT sarf malzemeleri ile birbirleriyle savaşabilecekleri bir ticaret kartı savaş sistemi oluşturmayı amaçlayan topluluk odaklı bir token olarak tanımlanıyor.

Tweet atılalı birkaç gün geçmesine ve atılan tweet’in herhangi bir kripto para birimiyle alakası olmamasına rağmen etkileri sürmeye devam ediyor ve token sahiplerine inanılmaz kazançlar sağlıyor. FirstDog Token (FSD) 24 saatlik günlük ticarette yaklaşık 1293 artışla 0,00000003463 dolardan işlem görüyor.

Piyasanın geri kalan meme coin’leriyle karşılaştırmak gerekirse, son 24 saat içinde büyük artışlar göstermesine rağmen en popüler 2 meme coin de düzeltme safhasına geçti ve kazançlarının bir kısmını kaybetti. Asıl meme coin olan Dogecoin yaklaşık yüzde 1 artışla 0,16, kendisini “Dogecoin katili” olarak tanımlayan Shiba Inu ise yeşil başladığı günü kırmızıyla bitirerek yaklaşık yüzde 7 kayıpla 0,000029 dolardan işlem görüyor.

Twitter’da yapılan bir paylaşımda sunulan verilere göre kripto para birimi, Tweet sonrası CoinMarketCap’de en çok kazananlar arasına girdi, yine aynı Twitter hesabı; Tesla CEO’su Musk’ın şirketinin otonom sürüş sistemi olan Full-Self-Drive/FSD hakkında yine tweet atacağını belirtti. Ve bu durumun gerçekleşmesinin meme coin’in fiyatının yükselmesi demek olduğunu da neredeyse bütün kripto topluluğunun bilincinde olduğu bir gerçek.

Binance Smart Chain’in popülaritesi, düşük ücretleri nedeniyle bu yılın başlarında fırladı. Giriş engelinin yüksek olmaması nedeniyle, akıllı sözleşme blok zinciri aynı zamanda token dolandırıcılığı konusunda bir üreme alanı haline geldi.

Bu tarz coin’lerin oldukça yüksek volatiliteye sahip olduğunu hatırlamakta ve herhangi bir dijital para birimine önemli miktarda para yatırmadan önce, teknolojiyi araştırmak için vakit harcamakta fayda var. Böylece değer önerisini ve riskleri anlarsınız. Bir kripto para yalnızca fiyatından ibaret değildir, bir coin’in değerini belirlemek, coin’in nasıl ve neden yaratıldığını sormak anlamına gelir. Sözde faydası nedir? Üzerinde kim çalışıyor? Geliştirici topluluğu ne kadar büyük? Kripto paranın nasıl ve neden yaratıldığını bilmek çok büyük önem taşır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın