Artık Apple Ürünleri İçin Bu Meme Coin Kullanılabilecek!

  • BitPay artık kripto para kullanıcılarının Apple’ın amiral gemisi ürünlerini Bitcoin (BTC) ve popüler bir meme coin ile satın almalarına izin veriyor.

Popüler kripto para ödeme sağlayıcısı BitPay, kripto kullanıcılarının artık Bitcoin (BTC) ve Shiba Inu (SHIB) gibi dijital para birimlerini kullanarak farklı Apple ürünleri satın alabileceklerini duyurdu.

“İster eskimiş bir MacBook’unuzu, ister kırık ekranlı bir iPhone’u değiştiriyor olun, isterse Apple’ın son piyasaya sürülen ürünlerini kaçırmamak için ağır bir FOMO vakası yakalanmış olun, artık Apple ürünleri için kripto para birimi ile ödeme yapabilirsiniz.”

İnsanlar artık birkaç basit adımda kripto para ödemelerini destekleyen perakendecilerden MacBook ve iPhone modelleri de dahil olmak üzere Apple ürünlerini satın alabilecekler.

Apple Ürünleri Nasıl Satın Alınır

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Apple ürünleri, SHIB veya BTC kullanılarak üç farklı şekilde satın alınabiliyor; örneğin kripto ödemelerini destekleyen perakendecilerden ürün satın almak, BitPay banka kartlarını kullanmak ve ayrıca kripto para birimlerinizi hediye kartlarıyla değiştirmek ve bunları ilgili Apple ürünlerini satın almak için kullanmak gibi.

Şu anda, Apple ve diğer perakendeciler doğrudan kripto para birimi ödemelerini kabul etmiyor olsa da, ilginç bir şekilde, insanlar Apple MacBook’larını ve iPhone’larını doğrudan Newegg gibi popüler ABD perakendecilerinden satın alabiliyorlar.

BitPay ile ortaklığı olan çevrimiçi perakendeci, kullanıcıların Shiba Inu ve Bitcoin kullanarak Apple ürünlerini ve diğer ürünleri satın almalarına olanak tanıyor. Satın alma işlemi de şirket tarafından oldukça basitleştirildi ve artık kullanıcılar, desteklenen kripto para birimlerini kullanarak en sevdikleri ürünleri birkaç tıklamayla alabiliyorlar.

Apple’ın kendisi kripto ödemelerini kabul etmediği için BitPay, kullanıcıların MacBook Pro veya iPhone gibi Apple ürünlerini Bitcoin, Shiba Inu veya Bitpay’in desteklediği diğer kriptolarla satın alabilmek için perakende devi “Newegg” ile ortaklık kurdu. KoinFinans tarafından da daha önce bildirildiği üzere Newegg geçen yıl Kasım ayında Shiba Inu’ya (SHIB) destek eklemişti.

BitPay Apple ürünlerine yönelik gerçekleştirdiği Twitter duyurusunda işlem sürecini şu şekilde açıklamıştı:

“Newegg, Bitcoin veya diğer kripto paralarla MacBook Pro veya iPhone satın almak için en iyi seçeneğiniz. İşlemi normal şekilde tamamlayın ve ödeme seçenekleri altında “BitPay”i seçin. İşlemi tamamlamak için BitPay Cüzdanınızı veya başka bir güvenilir kripto cüzdanınızı kullanın.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : thecryptobasic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.