Arpa Chain Nedir? ARPA Coin Nasıl Satın Alınır?

Arpa Chain, “Çok Taraflı Hesaplamadan (MPC)” yararlanarak gizliliği korumayı esas alan bir hesaplama ağı olmayı planlayan bir projedir. Arpa bilindiğinin aksine bir blockchain’den bağımsız “Katman-2” hesaplama ağıdır. Proxy akıllı sözleşmeleri, blok zinciri ve güvenli iletişim ağını birbirine bağlamak için bir köprü olarak kullanılır. Arpa Chain insanlar arasında “Arpa Coin” olarak da tanınmaktadır.

2018 yılında kurulan ARPA‘nın amacı, veri yardımcı programını mülkiyetten ayırmak ve veri kiralamayı mümkün kılan bir teknoloji yaratmaktır. ARPA’nın MPC protokolü, her bir tarafın veri girişini özel ve güvenli tutarken, birden çok varlığın verileri işbirliği içinde analiz etmesi ve veri sinerjileri çıkarması için yollar oluşturur. ARPA, özel verilerin gizlice paylaşılmasına izin verir ve bilgi-teorik Mesaj Kimlik Doğrulama Kodu kullanılarak hesaplamanın doğrulanabilir yapıdadır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Ağa katılan geliştiriciler, ARPA ile uyumlu blok zincirler üzerinde gizliliği koruyan dApp‘ler oluşturabilir. Bazı acil kullanım örnekleri arasında kredi dolandırıcılığı önleme, güvenli veri cüzdanı, hassas pazarlama, ortak AI modeli eğitimi veya anahtar yönetim sistemleri bulunuyor. Örneğin, ARPA ağını kullanan bankalar, müşteri verilerini veya mahremiyetlerini ifşa etmeden risk yönetimi amacıyla kredi kara listelerini birbirleriyle paylaşabilirler.

ARPA Nedir?

ARPA coin veya ARPA token ise hesaplama maliyeti, veri ve model kullanım ücreti, güvenlik teminatı, topluluk yönetimi vb. senaryorlarında kullanılmaktadır. ARPAşu anda Ethereum ağında çalışan bir ERC-20 token’dır. Token’ın arzı 2.000.000.000 ile sınırlandırılmış durumda.

ARPA Coin Nereden Satın Alınır?

Binance, KuCoin, Coinbase, Huobi, Gate.io, Kraken başka olmak üzere birçok önemli borsa ARPA’yı listelemiş durumda. Söz konusu borsaların birisinde hesabınız varsa birçok farklı parite ile token satın alabilirsiniz.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.