Araştırmacıdan Çıldırtan Tahmin: “Bitcoin Fiyatı…”

Kripto dünyasında “astronomik” fiyat tahminleri görmemiz pek şaşırtıcı değil. Birçok yatırımcı belirli verilere dayanan veya yalnızca duygularına dayanan tahminlerle Bitcoin fiyatı başta olmak üzere kripto varlıklar hakkında yüksek tahminler yapabiliyorlar. Öte yandan 800.000 takipçili bir kripto araştırmacısının paylaştığı bir grafikte Bitcoin fiyatına ilişkin astronomik bir tahmin toplulukta heyecan yarattı.

Kripto meraklısı ve kripto araştırmacısı “Documenting Bitcoin” hesabı yaptığı paylaşımda Bitcoin için 10 milyon dolarlık astronomik bir tahmin paylaştı. Peki analist bu yüksek tahminini hangi verilere dayandırarak yaptı? İşte detaylar.

Bitcoin

Grafik, kripto paralara olan desteğiyle tanınan Croseus BTC takma adlı birisi tarafından oluşturuldu. Ocak 2021 blog yazısında muhteşem BTC fiyat tahmini için ayrıntılı bir açıklama sunan Bitcoin hayranları, toplulukta zaman zaman heyecan yarattı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, analist; altın, gayrimenkul ve hisse senetleri gibi varlıkların toplam piyasa değerini listeledi ve ardından Bitcoin’in her birinden ne kadar pazar payı alabileceğine dair bir ölçüm gerçekleştirdi. Analist, Bitcoin’in piyasa değerinin tam potansiyelinin 206,9 trilyon dolar civarında olduğuna inanıyor. BTC’nin maksimum arzının 21 milyon BTC olmasıyla, bu, fiyatı token başına yaklaşık 9.85 milyon dolar olacağı anlamına geliyor.

“Bitcoin’i derinden anlayanlar, potansiyelini en azından altın (~13 trilyon dolar) olarak görme eğilimindeler…”

Analistin 13 trilyon dolarlık bir piyasa değeri tahmininde ise her bir BTC yaklaşık 619.047 dolar değerinde olacaktır.

Kripto trader’ları, BTC’nin sonunda altını geçip geçemeyeceğine ilişkin tartışmaları uzun süredir sürdürüyor. Finansal hizmetler firması deVere Group, 2020 yılının Kasım ayında Millennial (Y kuşağı) neslinin iki varlık hakkındaki duygularını ölçen dünya çapında bir anket yayınlamıştı.

“Ankete katılan 700+ Millennial müşterisinin üçte ikisinden fazlası (%67), Bitcoin’in güvenli liman varlığı olarak altına karşı daha iyi rekabet ettiğini düşündüklerini söyledi.”

deVere Group CEO’su ve kurucusu Nigel Green veriler hakkında şu sözleri kaydetmişti:

“Bitcoin on yıldan biraz fazla bir süredir var, ancak şimdiden altının 9 trilyon dolarlık piyasa değerinin %3’ünden fazlasını oluşturuyor. Millennialler, Baby Boomers’tan (1946-64 yılları arasını kapsıyor) Millennials’a 60 trilyon dolardan fazla olduğu tahmin edilen en büyük nesiller arası servet transferiyle önümüzdeki yıllarda giderek daha önemli bir piyasa katılımcısı olacak.”

BTC’nin 10 milyon dolarlık yüksek fiyat etiketini alabilmesi için mevcut değerlemesinden 400 kat artış kaydetmek zorunda.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.