Aracı Kurum Devi Charles Schwab Kriptoyu Reddetti

Aracı Kurum Devi Charles Schwab, ‘Tamamen Spekülatif’ Olduğunu Söyleyerek Kriptoyu Reddetti

Bitcoin (BTC) kuşkusuz 2019’da diğer tüm varlık sınıflarından daha iyi bir performans sergilerken (ve son on yılda), kripto para birimleri hala herkes tarafından kabul edilmiş değil. Warren Buffett, Mark Cuban, Ray Dalio, Donald Trump ve Soulja Boy, teknik olarak gerçek hayatta uygulanabilir bir durum olmadan teknik olarak unbacked (desteksiz)  bir varlık olduğu gerçeğini öne sürerek, Bitcoin’e karşı hoşnutsuzluğunu ifade eden ünlüler / önemli insanlar arasında. Bu nefret aynı zamanda bir varlık sınıfı olarak kripto para birimleri ele alındığında da görülmüştür.

Aracılık şirketi olan Charles Schwab, kripto para birimi nefret trenine katılıyor. Şirketin kurumsal iletişimden sorumlu müdürü Rob Farmer, RiaBiz’le yaptığı röportajda, bu varlık sınıfının “tamamen spekülatif araçlar” olduğunu söyledi.

Gerçekten de, Bitcoin ticaret hacminin büyük bir kısmının, ticarette kullanım için değil, izinsiz ve dünya genelinde para taşımak veya başka bir amaca hizmet etmek için spekülatif amaçlı olduğuna inanılıyor. Ancak, bu kripto para birimlerinin kötü olduğunu ve potansiyelinin olmadığını göstermez.

Bu yıl Bitcoin’in altın ve diğer güvenli mülk varlıkları ile olan fiyat korelasyonları ile vurgulandığı gibi, BTC potansiyel bir finansal gerileme karşısında spekülasyon yapmak için kullanılmaya başlandı.

Charles Schwab, mesafe tutuyor gibi gözükse de, kripto para birimi oyununa atılan diğer aracı kurumlar ve finansal kurumlar var. Schwab rakibi Fidelity, zaten Bitcoin ticareti ve velayet hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, RIAbiz raporuna göre, marj alımlarını ve kısa devreleri mümkün kılmak için hazırlanıyor, ayrıca ERC-20 tabanlı token’ları destekleyecek bir Ethereum cüzdanı oluşturdu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.