ApeCoin Manipülasyon ile Fiyatını %60 Arttırabilir!

0
ApeCoin Manipülasyon ile Fiyatını %60 Arttırabilir!

ApeCoin (APE) fiyatı bir yükseliş hareketine hazırlanıyor olsa da yaşanan son düşüşler birçok alıcının şevkini kırarak alımlarını azalttı veya durdurdu. Yükseliş modelinden yaşanan kırılma ise APE’nin likidite toplamak için kullandığı bir taktik olabilir. Eğer bu tahmin doğruysa likiditenin toplanmasının ardından fiyatta bir patlama yaşanabilir.

ApeCoin Fiyatı Yükselişe Hazır

ApeCoin fiyat grafiğinde oluşan ‘boğa flaması’, genel olarak olumlu bir hava oluşturmuş durumda. Terra (LUNA) cephesinden gelen beklenmedik çöküşten nasibini alan APE fiyatı, 12-13 Mayıs tarihleri arasında bir ‘bayrak direği (flagpole)’ yarattı ve toplamda %76’lık yükselişin mümkün olduğunu gösterdi. Bu oluşumun ardından görülen ‘daha düşük yüksekler’ ve ‘daha yüksek alçaklar’ şeklindeki konsolidasyon ile az önce belirttiğimiz flamayı oluşturdu.

Ortaya çıkan bu devam modeli ise bayrak direğinin yükseliğini ölçerek ve mevcut kırılma noktası olan 8,9 doları ekleyerek belirlenen %43’lük yükseliş sonucunda 12,8 dolarlık fiyatı hedeflemiş durumda. Analistler tarafından paylaşılan bu teorik tahminler ise gerçek fiyat hareketinde APE’nin flamadan kırılmasıyla sonuçlandı.

Flamanın kırılması doğal olarak teknik kurulumu geçersiz kılsa da düşüşlerin altında yer alan ‘stop-loss’ları’ toplamak için meydana gelmiş bir ‘manipülasyon’ olma ihtimali üzerinde de duruluyor. Bu manipülasyonlarla birlikte likidite istenildiği gibi toplanırsa ApeCoin fiyatı mevcut eğilimi tersine çevirecek ve yeniden yükselişe geçecektir.

İlgili Haber  Ethereum, Rakiplerinin Gerisinde Kaldı! - İşte Dikkat Çeken Detay

Bu senaryonun gerçekleşmesi için APE’nin azalan trend çizgisinin, yani flamanın üst trend çizgisinin üzerine çıkması gerekiyor. Böyle bir gelişme, ApeCoin fiyatının 10,68 dolarlık engeli yeniden test etmeye hazır olduğunu gösterecektir. Bu ralli %35’lik bir yükseliş oluşturacak ancak yükselişin sınırlı olduğu yer burası değil. Boğalar bu direncin üstesinden gelmeyi başarırsa, APE 12,80 dolarlık seviyeyi tekrar ziyaret edebilir ve toplam kazancı %62’ye kadar yükseltebilir.

ApeCoin

İyimser görünümden bağımsız olarak, aşağı yönlü bir kırılma, boğa flamalarını geçersiz kıldı. Ek olarak, 7.19 doların altında daha düşük bir dip üretecek bir hareket, ApeCoin fiyatı için yükseliş tezini geçersiz kılacaktır ve 5 dolarlık seviyeye doğru bir çöküşü tetikleyecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın