Nisan 20, 2022

ApeCoin (APE) Beklentileri Yıktı ve İki Günde %58 Yükseldi

ApeCoin (APE) fiyatı son iki günde yaklaşık %58 değer kazandı. Teknik göstergelere göre APE’nin kar almada kısa bir artış yaşanabilir. Kazançlar, Bored Ape Yacht Club’ın Otherside projesini çevreleyen spekülasyonların artmasıyla yakında uzayabilir.

Apecoin Spekülasyonlar Sonrası Yükseldi

APE fiyatı bir yükseliş ivmesi kazanmış gibi görünüyor. Bu yükseliş ivmesini iyi koruyan altcoin ise büyük bir yükseliş kaydetti. APE son iki gün içerisinde yaklaşık %58 değer kazandı ve 10.90 dolarlık en düşük seviyeden 17.20 dolara kadar yükseldi. Ani yukarı yönlü ivme, Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun arkasındaki şirket olan Yuga Labs’ın yeni metaverse projesi Otherside‘da, sanal arazi satmak için para birimi olarak kullanacağı yönündeki spekülasyonlarla körüklenmiş gibi görünüyor.

Söylentilere göre, Otherside arazileri Hollanda müzayedesinde 600 APE açılış teklifiyle satılacak. Yeni geliştiricilerden birisi olarak da bilinen bir Twitter kullanıcısı, Çarşamba günü erken saatlerde bir tweet’te Otherside’ın drop mekaniği hakkında bilgi aldığını iddia etti.

Bu gelişme, 2021 NFT patlamasının öne çıkan isimlerinden birisi olan Bored Ape Yacht Club‘ın non-vessel-type pazara hakim olmaya devam etmesinin ardından geldi. NFT Bored Ape için mevcut taban fiyat, 119 ETH’nin biraz üzerinde, yani yaklaşık 370.000 dolar değerinde. Bu fiyat, önceki en iyi NFT koleksiyonu CryptoPunks’ın neredeyse iki katı anlamına geliyor.

Mart ayında, Bored Ape Yacht Club, Yuga Labs, koleksiyonun fikri mülkiyet haklarını Larva Labs’tan açıklanmayan bir miktar karşılığında satın aldığında, pikselli Punk figürleri üzerindeki hakimiyetini pekiştirdi. Otherside’ın Nisan ayında düşeceğini açıkladıktan birkaç gün sonra ApeCoin’i duyurdu.

ApeCoin’in Otherside satışları için potansiyel faydası hakkında bir ayrıntı hala teyit edilmemiş olsa da spekülasyonlar fiyatı uçurmaya yetti. Bu yükselişin ardından fiyat kendini konumlandıracak bir fiyat arayışına girmiş gibi görünüyor.

Tom DeMark (TD) Sıralı göstergesi, APE’nin dört saatlik grafiğinde bir satış sinyali gösterdi. Düşüş trendi oluşumu, dokuz çubuklu yeşil bir mum çubuğu olarak gelişti ve bir ila dört gövdeli bir düzeltme öngördü. Mevcut fiyatlar çevresinde kâr elde etmede bir artış, karamsar yakın vadeli görünümün doğrulanmasına yardımcı olabilir.

15.60 dolarlık destek seviyesinin üzerinde bir kırılma, ilk onay işareti olabilir. Desteğin altına doğru bir düşüş, ApeCoin toparlanıp yeni bir rekor kırmaya çalışmadan önce 14.40 dolara, hatta 13.70 dolara düşüşle sonuçlanabilir.

apecoin

ApeCoin’in dört saatlik bir mum çubuğunu 17.20 doların üzerinde kapatırsa, kısa vadeli düşüş tezinin muhtemelen geçersiz kılınacağı belirtilmelidir. Kritik bir direnç seviyesinin kırılması, yatırımcıları piyasaya yeniden girmekten caydırabilir ve fiyatı 20 dolar veya daha yüksek seviyelere çıkarabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AZCoin News


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.