Anthony Scaramucci’den, Yatırımcılara Uyarı: Bitcoin Balonu Yakında Patlayabilir!

SkyBridge Capital’in kurucusu ve Beyaz Saray eski İletişim Direktörü Anthony Scaramucci, Bitcoin’in volatil olduğunu ve balonun patlayabileceğini söyledi, ancak kripto para birimi piyasası konusunda iyimser kaldı ve insanların kripto pazarında muazzam miktarda para kazanabileceklerini belirtti.

Scaramucci, CNN’e verdiği bir röportajda Bitcoin’in dijital altın olduğunu ve sermaye depolamak için modern bir yol sağladığını belirtti. Başlangıçta BTC ve diğer dijital varlıklar hakkında şüpheci olduğunu kabul etti, ancak kitlesel olarak benimsenmesi nedeniyle kripto para birimleri hakkındaki fikrini değiştirdi.

Bununla birlikte, kripto para birimlerine yatırımın korkak insanlar için olmadığını ve kripto sahiplerinin ileride değişken bir piyasaya hazır olması gerektiğini ekledi. SkyBridge Capital’in kurucusu, perakende ve kurumsal müşterilere BTC’ye benimseme fırsatı sağlamak için dün SkyBridge Bitcoin Fonu’nu resmi olarak başlattı. Röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Bu bir şişirilmiş balon olabilir. Fonun değişken olmasını ve para kaybedebileceğini düşünüyoruz.”

Bitcoin volatilitesine ve kripto yatırımcıları için olası sonuçlarına ilişkin endişelerine rağmen Scaramucci bir Bitcoin boğası olarak kaldı ve BTC’yi dijital altın olarak adlandırdı. “Bu dijital altın ve aktarımı daha kolay. Bitcoin sınırlı arzını seviyoruz” diye ekledi. SkyBridge Capital, 310 milyon dolarlık BTC fonu başlattı ve yatırımcıları doğrudan BTC’yi tutmaya zorlamadan kurumsal düzeyde gözetim ve operasyon sağladığını duyurdu.

“Bitcoin’in heyecan verici yeni bir varlık sınıfı olarak ilk aşamalarında olduğuna inanıyoruz. Bugün mevcut olan kurumsal kaliteli saklama çözümleriyle, sermaye tahsis etme ve müşterilerimize dijital varlıklar alanına erişim sağlama zamanının doğru olduğuna inanıyoruz”

Resmi basın açıklamasında SkyBridge eşbaşkanı ve kıdemli ortağı Ray Nolte, “Tüm zamanların en yüksek seviyesinde küresel para basımı ile Bitcoin, bir değer deposu olarak altına güçlü bir alternatif sunuyor ve gelecekteki enflasyona karşı koruma sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.