Anthony Scaramucci’den Bitcoin Desteği: Altından Daha İyi!

Milyar dolar’lık servet yöneticisi ve Skybridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci, Bitcoin desteğiyle gündeme geldi. CNBC’e verdiği röportajda, Bitcoin’i gelecek olarak gördüğünü ve depolama ile transfer özelliğinin çok daha kolay olduğunu söyledi.

Bitcoin mevcut boğa koşusu sayesinde, birçok geleneksel fon yöneticisini ve finans devinin desteğini kazandı. Bunlardan biri olan Scaramucci’nin Bitcoin övgüsü, yalnızca kurumsal fon yöneticileri değil, aynı zamanda tanınmış altın destekçileri de bu yıl Bitcoin’e daha fazla yatırım yaptığı için şaşırtıcı olmadı.

Pek çok kişi, 2020’nin ilk çeyreğinde pandeminin başlangıcında altının Bitcoin’i gölgede bırakacağına inanıyordu, çünkü altın fiyatı yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin Mart ayında %50’ye yakın bir düşüşle mücadele ediyordu. Ancak, pandemi arttıkça, yüzyılların geleneksel değer deposu, yatırımcıların ilgisini kaybetmeye başladı.

Bitcoin, 2020’nin son çeyreğinin sonuna doğru yeni zirvelere yükseldi. Sonrasında geriye bakmadı ve 61.000 dolar’ın üzerinde yeni bir ATH’ye yükseldi. Geçmişte Bitcoin’den uzaklaşan ve bunu bir balon olarak gören finans uzmanlarının ve kurumların çoğu, bir şekilde önde gelen kripto para birimine yönelmek için acele etti.

Scaramucci de, iki varlığı karşılaştırırken, tercihi konusunda çok az şüphe bıraktı ve altının 4.000 yıldır bir değer deposu için tercih olabileceğini, ancak bu durumun sonsuza kadar devam etmeyeceğini savundu. Devamında Scaramucci, Bitcoin’in teknoloji olarak paranın rolünü yerine getirdiğini vurguladı:

“Pek çok yönden, eğer incelerseniz, altından daha iyidir. Depolaması daha kolaydır, daha hızlı hareket ettirebilirsiniz ve bu değer (bu güvenilir ağ) büyüyor.” 

Ana akım olarak benimsenmeye başlandığı için yıl sonuna kadar Bitcoin’e daha fazla kurumsal paranın akması bekleniyor. Son olarak ünlü CEO şu anda yaklaşık 125 milyon Bitcoin kullanıcısı olduğunu tahmin ediyor ve bu sayının 2025 yılına kadar 1 milyara ulaşmasını bekliyor.

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.