Ocak 14, 2022

Anthony Scaramucci, Dipten Bitcoin Satın Almadığını Açıkladı! İşte Nedeni

SkyBridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci, Bitcoin 40.000 dolar’a düştükten sonra dipten satın alım yapmadığını ve ileride daha fazla volatilite ve “özensizlik” beklediğini söyledi.

Scaramucci Perşembe günü CNBC’ye verdiği demeçte, “Bence bundan sonra olacak şey daha fazla konsolidasyon.” ifadelerini kullandı. Konsolidasyon, bir varlığın dar bir aralıkta, genellikle son zamanlardaki yüksek seviyelerden daha düşük bir seviyede işlem görmesidir.

Daha fazla Bitcoin satın alıp almadığı sorulduğunda ise, “Hayır, pek sayılmaz… [SkyBridge Capital] bu noktada daha fazla (BTC) eklemiyor ya da eksiltmiyor.” açıklamasını yaptı.

Finansal piyasalar, Federal Rezerv’in 2022’de birçok kez faiz oranlarını yükseltmeye hazır olduğuna dair beklentilerle sarsıldığından, Bitcoin son birkaç hafta içinde keskin bir şekilde düştü. Dünyanın en büyük kripto para birimi, geçtiğimiz 24 saat içinde yaklaşık %4 düşüşle şu an 42.023 dolardan işlem görüyor. Bu seviyeler 69.000 dolara yakın olan Kasım rekorunun çok altında.

Scaramucci daha önce Bitcoin düştüğünde satın alma tavsiyelerinde bulunmuştu, fakat şu an coin’in görünümü hakkında daha fazla endişeli görünüyor.

Analistlere göre, Fed’in bu yıl en az üç kez faiz oranlarını artırması bekleniyor. Şimdiye kadar, bu beklentiler, özellikle spekülatif teknoloji hisseleri ve kripto para birimleri gibi çok riskli görülen varlıklar için kötü sonuçlara neden oldu. Yatırımcılar, faiz oranları, enflasyon yükseldikçe ve ekonomi büyüdükçe, bankalar ve enerji şirketleri gibi, teknoloji ve kriptodan daha iyi performans gösteren hisse senetlerine yöneldi.

Kısa bir süre eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray iletişim şefi olarak görev yapan Scaramucci, Bitcoin’in “çok olgunlaşmamış” olduğunu söyleyerek enflasyona karşı iyi bir korunma olduğunu düşünmediğini söyledi. Ancak Bitcoin’in dünya çapında para gönderme maliyetini düşürebileceğini ve bunun dijital varlığın ulusal para birimi olduğu El Salvador’daki insanlar için faydalı olduğunu söyledi.

Son olarak Scaramucci, volatiliteye rağmen uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin iyi olacağını düşündüğünü ekledi. “Bu, erken benimsenen bir teknoloji hikayesi” dedi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Markets Insider


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.