Anlaşmasız Brexit Bitcoin’i Uçurabilir!

0

Bazı analistlerin düşüncesine göre, anlaşmasız Brexit gerçekleşirse lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatını şu ana kadar benzeri görülmemiş bir patlamaya ve yeni yüksek seviyelere götürebileceğini düşünüyorlar. Bu görüşe katılanlarda biriside CommerceBlock’un CEO’su Nicholas Gregory.

Independent’tan aktardığı bilgilere göre Gregory, bu durum yaşanırsa Bitcoin’in dünya ekonomisindeki yerini tabanından değiştirebileceğini öne sürüyor.

Piyasada Kargaşa

Anlaşmasız Brexit beklentisi, kripto para birimi Sterlin’in diğer kripto para birimleri karşısında değer kaybı yaşamasına neden oldu. Boris Johnson’ın İngiltere Başbakanı olması ve Brexit yanlısı olması anlaşmasız Brexit ihtimali giderek artıyor. Johnson, yaptığı konuşmada daha önce anlaşma olsun veya olmasın İngiltere’nin 31 Ekim’de AB’den tamamen kopacağını dile getirmişti.

Gregorty ise durumu şu şözleriyle değerlendirdi:

“AB’den anlaşmasız ayrılma, sadece iki büyük kripto para birimi genelinde karışıklık ve volatilite oluşturmayacak, aynı zamanda küresel sistemde bir kimlik bunalımını da tetikleyecek.”

Bazı analistler ise bir güvenli liman varlığı olarak Bitcoin’e para girişlerini hızlandırarak fiyatların büyük bir haraketle artmasına yol açacağını dile getiriyor.

İngiliz Endüstri Konfedarasyonu’nun (CBI) anlaşmasız Brexit’in gerçekleşmesi ekonomik olarak kaosa yol açabileceğine ilişkin korkusu, Gregory’in Bitcoin’in küresel ekonomideki mevcut konumunu kökünden değiştirebileceğine inanıyor ve şu yorumu yapıyor:

“2020 yılına gelinene kadar daha fazla popülist ve politik olarak  dengesiz bir dünyanın Bitcoin ve daha genel anlamda diğer kripto paraların güvenli bir liman konumuna ulaşmasını bekliyoruz. Eğer merkez bankaları para basmaya devam ederse arzı sınırlı olan Bitcoin gibi benzer kripto paraların durumunu daha da güçlendirecektir.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

 

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın