Anlaşmasız Brexit Bitcoin’i Uçurabilir!

Bazı analistlerin düşüncesine göre, anlaşmasız Brexit gerçekleşirse lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatını şu ana kadar benzeri görülmemiş bir patlamaya ve yeni yüksek seviyelere götürebileceğini düşünüyorlar. Bu görüşe katılanlarda biriside CommerceBlock’un CEO’su Nicholas Gregory.

Independent’tan aktardığı bilgilere göre Gregory, bu durum yaşanırsa Bitcoin’in dünya ekonomisindeki yerini tabanından değiştirebileceğini öne sürüyor.

Piyasada Kargaşa

Anlaşmasız Brexit beklentisi, kripto para birimi Sterlin’in diğer kripto para birimleri karşısında değer kaybı yaşamasına neden oldu. Boris Johnson’ın İngiltere Başbakanı olması ve Brexit yanlısı olması anlaşmasız Brexit ihtimali giderek artıyor. Johnson, yaptığı konuşmada daha önce anlaşma olsun veya olmasın İngiltere’nin 31 Ekim’de AB’den tamamen kopacağını dile getirmişti.

Gregorty ise durumu şu şözleriyle değerlendirdi:

“AB’den anlaşmasız ayrılma, sadece iki büyük kripto para birimi genelinde karışıklık ve volatilite oluşturmayacak, aynı zamanda küresel sistemde bir kimlik bunalımını da tetikleyecek.”

Bazı analistler ise bir güvenli liman varlığı olarak Bitcoin’e para girişlerini hızlandırarak fiyatların büyük bir haraketle artmasına yol açacağını dile getiriyor.

İngiliz Endüstri Konfedarasyonu’nun (CBI) anlaşmasız Brexit’in gerçekleşmesi ekonomik olarak kaosa yol açabileceğine ilişkin korkusu, Gregory’in Bitcoin’in küresel ekonomideki mevcut konumunu kökünden değiştirebileceğine inanıyor ve şu yorumu yapıyor:

“2020 yılına gelinene kadar daha fazla popülist ve politik olarak  dengesiz bir dünyanın Bitcoin ve daha genel anlamda diğer kripto paraların güvenli bir liman konumuna ulaşmasını bekliyoruz. Eğer merkez bankaları para basmaya devam ederse arzı sınırlı olan Bitcoin gibi benzer kripto paraların durumunu daha da güçlendirecektir.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.