Anket: Dogecoin Amerikalılar Arasında Ethereum’dan Daha Popüler!

Yakın zamanda yapılan bir anket, Amerikalıların Dogecoin’e Ethereum’dan daha aşina olduğunu ortaya çıkardı. Ethereum, temelde bir şakacoin olan Dogecoin’e kıyasla akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan finans ve Non-Fungible Tokenler (NFT’ler) dahil olmak üzere çok daha gelişmiş bir teknolojiye sahip olduğu için bu durum büyük bir sürpriz.

Anket, Harris Poll tarafından KuponCabin ile birlikte yürütülmüştür. ABD’den 2.063 yetişkin katıldığı anketteki amaç, ülkedeki insanların kripto paralar hakkındaki görüşlerini belirlemekti.

Yanıt verenlerin yüzde 89’u kripto para birimlerinin varlığından haberleri olduğunu söyledi. Şaşırtıcı bir şekilde, yanıt verenlerin sadece yüzde 21’i Ethereum hakkında bilgileri olduğunu söyledi ki bu sonuç Dogecoin’e aşina olan yüzde 29’a kıyasla oldukça şaşırtıcı. Şakacoin, yüzde 71 oranla en popüler kripto para birimi olan Bitcoin’in in hemen arkasında ikinci sırada yer alıyor.

Ek olarak, ankete katılanların yüzde 21’i de Coinbase ve Circle’ın stabilcoinine (USDC) aşina olduklarını söyledi. Litecoin, katılımcıların yüzde 18’i tarafından biliniyordu ve Stellar Lumen sadece yüzde 10’luk bir grup arasında tanınıyor.

Gelecekte fiat para birimlerinin yerini kripto para birimlerinin alıp almayacağı konusunda ise, katılımcıların yüzde 31’i bunun olacağına inanırken, yüzde 30’u kriptoyu yalnızca yenilik olarak görüyor. Yüzde 23’ü hızlı bir şekilde zengin olmanın yolu olarak görürken, yüzde 19’u kriptoyu bir miktar şüpheli buluyor.

Bulgular, Gamblerspick.com tarafından yapılan önceki bir anketle uyumlu gibi görünüyor. Tarafımızdan bildirilen bu ankette de her dört Amerikalıdan biri Dogecoin’in kriptonun geleceği olduğunu iddia etmişti.

[irp posts=”26376″ name=”Kripto Yatırımcıları Dogecoin Hakkında Ne Düşünüyor? Elon Musk Yatırımcıları Uyarıyor!”]

Elon Musk, Dogecoin’in Gelişimine Yardım Etmenizi İstiyor

Tesla Inc’in CEO’su Elon Musk, yakın zamanda yayınladığı bir videoda geliştiricilere, Dogecoin’in teknolojisini iyileştirmeye yardımcı olmak için Reddit ve Github aracılığıyla fikirlerini ulaştırmalarını istedi.

Takip eden bir tweet’te, Doge’un ücret sistemini değiştirmeye yönelik takipçilerden gelen bir fikri paylaştı: “Birisi, Dogecoin işlem ücretlerinin Ayın evrelerine göre değiştirilmesini önerdi ki bu oldukça harika.”

Musk, Tesla araçları için Bitcoin ödemesini kabul etme kararını değiştirdikten sonra  şakacoin’i kontrol ettiği ve Bitcoin ile oynadığı için ağır bir şekilde eleştirilmişti. Son zamanlarda Dogecoin’in Tesla’nın ödeme kripto parası olarak Bitcoin’in yerini alması olasılığına ilişkin bir anket aracılığıyla bir ipucu verdi.

Bir Youtuber ve Tesla yatırımcısı olan Dave Lee’nin, Musk’ın neden Doge’u; kendilerini düşük ücretlerle ölçeklendirmeye çalışan Cardano, Polkadot, IOTA, Solana ve Ethereum’a tercih ettiğini sorduğu bildirildi. İlginç bir şekilde Musk şu cevabı verdi:

“Dogecoin’in köpekleri ve internet meme’leri varken diğerlerinin yok.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.