Android Kullanıcılarına Yönelik Güvenlik Açığı: Kripto Para Cüzdanları Tehlikede Olabilir!

Kripto para birimlerinin, gün geçtikçe daha değerli olması yatırımcıların işine yaramakla birlikte zaman zaman kötü niyetli insanların da işine yarıyor. Sistem açıklarını kovalayarak kripto varlıkları ele geçirmeyi hedefleyen dolandırıcılar, sektöre olan güveni de sarsıyorlar.

Norveçli uygulama güvenlik şirketi Promon tarafından, Android telefonlar üzerinde kişisel verilere erişmesini sağlayan bir güvenlik açığı keşfedildi.

Promon’un paylaşmış olduğu bilgilere göre, StrandHogg adındaki bir Android tabanlı sistem açığı, en çok kullanılan 500 uygulamayı tehlikeye atıyor. Promon CTO’su Tom Lysemore konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Saldırganların StrandHogg açığını kullanıp gizli bilgileri çaldığına dair önemli kanıtlarımız var. Bunun olası etkisi hem boyut hem de verilen zarar açısından daha önce görülmeyen seviyelerde olabilir.”

Söz konusu açık, kullanılan cihazlar da normal bir uygulama gibi hareket ediyor ve bu sayede kullanıcıların şüphe etmesi engelleniyor. Ardından kötü amaçlı uygulamalar, kullanıcıların kişisel bilgilerini sahte bir giriş ekranı sunarak ele geçiriyor. Örneğin; bu açık ile kripto para cüzdan giriş bilgileri gibi kişisel veriler kolayca ele geçirilebilir. Yatırımcıların bu gibi konularda çok dikkatli olmasında fayda var.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.