Andreessen Horowitz, 1 Milyar Dolar’lık Kripto Fonu Başlatıyor!

Andreessen Horowitz, bugüne kadarki en büyük kripto yatırımını yapmaya hazırlanıyor.

Financial Times’ın konuya aşina kaynaklarının aktardığı bilgilere göre, Silikon Vadisi’nin önemli oyuncusu, 1 milyar dolar’lık kripto para odaklı bir fon başlatmaya hazırlanıyor.

Firma, Nisan 2020’de ikinci kripto para birimi fonu için 515 milyon dolar yatırım yaptı. Andreessen’in kriptoya adanmış ilk fonu 2018’de 300 milyon dolar topladı.

Andreessen Horowitz (a16z) bu geçtiğimiz iki yıllık dönem içerisinde pek çok farklı girişime yatırım yaptı. a16z bu süre içerisinde, hem Bitcoin gibi bağımsız kripto para birimlerine hem de bazı önde gelen kripto girişimlerine yatırım yapmayı tercih etti. Önde gelen kripto para birimi borsası Coinbase’de göz alıcı 11 milyar dolar’lık bir hisseye sahip. Aynı zamanda, dağıtılmış defter teknolojisi sağlayıcısı Ripple’ın erken yatırımcılarından biri olarak biliniyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.