Haziran 9, 2022

Analistten Ethereum Uyarısı: Bu Seviye Kırılırsa Gerçek Düşüş Başlar!

Popüler bir kripto analisti, Ethereum (ETH) fiyatının önemli bir psikolojik seviyenin altına düştüğünde büyük bir düzeltmeden geçebileceğini iddia ediyor.

Capo takma adıyla tanınan analist, 336.100 Twitter takipçisine 1.700 dolarlık destek kırıldığında Ethereum fiyatının önemli ölçüde düşebileceğini söyledi.

“ETH 1.700 doları kırdığında, gerçek düşüş başlar.” 

Capo, Ethereum’un 1.700 dolarlık destek seviyesi kırıldığında, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığın mevcut seviyeden %40’ın üzerinde bir düşüşle 1.000 dolarlık bir fiyata ulaşabileceğini öne sürüyor.

“ETH düşük zaman aralığı

Sürekli lower high’lar (bir öncekinden daha aşağıda tepe) oluşturuyor ve bu desteğe zaten birçok kez dokunuldu.

1.700 doların açıkça kırılmasıyla son düşüş onaylanabilir, ana hedef = 1.000 dolar.”

Geçen hafta analist, Ethereum’un yaklaşık 1.700 dolarlık destek seviyesinin beş kez satış baskısına dayandığını belirtti.

“Ciddi soru: ETH’nin bu seviyeyi koruyacağını gerçekten düşünüyor musunuz? Bu halihazırda altıncı dokunuş.”

Capo, Ethereum’un yanı sıra Bitcoin’in (BTC) daha da düşmesini bekliyor. Capo’ya göre, Bitcoin şu anda bir yeniden dağıtım (redistribution) aralığında işlem görüyor. Analiste göre aralığın en düşük seviyesinin altına düştüğünde, mevcut seviyelerden %30’a kadar düşebilir.

Yeniden dağıtım ticaret aralığında, fiyat aralığın en yükseğinin üzerine çıkamazsa, daha düşük seviyeleri bekleyen piyasa katılımcılarının satış baskısına yenik düşmeye zorlar.

“Net aralık. Aralık içinde olanlar ve aralığın üzerinde olanlar bunun açık bir yeniden dağıtım aralığı (redistribution) olduğunu gösteriyor. Aralığın aşağı yönlü net bir şekilde kırılması = son düşüşü doğrular = 21.000-23.000 dolar.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.