Mayıs 6, 2022

Analistten “Boğa Tuzağı” Uyarısı: Bitcoin Boğaları Teslim Olacak!

Popüler bir kripto trader’ı, piyasa değerine göre en büyük iki kripto varlığı düşüşte olduğunu için Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) konusunda kasvetli bir tahminde bulundu.

Capo takma adına sahip analist, Twitter’daki 265.300 takipçisine Bitcoin’in düşüş trendinde olduğunu söyledi. Ayrıca fiyat düzeldiğinde BTC satın almanın büyük kayıplara yol açabileceği konusunda uyardı.

“Dünün yükselişi (pump) tamamen geri çekildi. Boğa tuzağı doğrulandı ve bu kez 40.000 doların altında gerçekleşti. 

Eğilim düşüşe geçtiğinde her sıçrama bir boğa tuzağıdır.”

Bitcoin grafiği

Analist, Federal Rezerv’in Çarşamba günü faiz oranlarını artıracağını açıklamasından önce Bitcoin’in yaşadığı fiyat artışından bahsediyor. Bitcoin o zamandan beri düşüşte.

“FOMC (Federal Açık Piyasa Komitesi) öncesi tipik bir boğa tuzağı.”

Capo ayrıca, son 24 saatte değerinin %6.23’ünü kaybettikten sonra şu anda 2.750 dolardan işlem göre Ethereum’un da 1.100 dolara kadar düşebileceğini söyledi.

“ETH

Ana hedef:1100-1300 dolar”

Analist, şu anda önde gelen akıllı sözleşme platformunun fiyat yönünü gösterebilecek bir dağıtım aşamasında olduğunu da düşünüyor.

“Birikim mi dağıtım mı?

1. grafik: birikim bir düşüş trendinden sonra gerçekleşir ve dağıtım bir yükseliş trendinden sonra gerçekleşir (dağıtım şimdi daha olası)

2. grafik: aralık boyunca finansman çok olumlu oldu ve bu da dağıtım tezini destekliyor.”

Son olarak Capo, trader’ları ayı piyasasındaki boğa tuzaklarına karşı özellikle dikkatli olmaları konusunda uyardı.

“Bir kez daha tuzağa düşmeyin. Sizi uyardım.”

“Ayılar rahatlıyor. Ancak boğalar korkuyor ve bir noktada teslim olacaklar.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.