Analistten Bitcoin Uyarısı: Sıkıcı Bir Piyasada Bunu Yapmayın!

Yakından takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin‘in (BTC) dip noktasına ulaşmış olabileceğini söylerken, popüler bir Ethereum (ETH) rakibi için artış öngörüyor.

Cantering Clark takma adıyla tanınan bir analist, akıllı sözleşme platformu Solana’nın (SOL) mevcut fiyatlardan güçlü bir yükselişi tetikleyebilecek bir hamle için hazırlandığını söyledi.

“Sadece grafiğe bakın.

SOL, dirence karşı güçleniyor ve uçmak için sıkışıyor gibi görünüyor… Bu günlük grafik iyi görünüyor ve beklediğim gibi ortalamaya geri dönme görmedik. SOL.”

SOL analiz

Analistin grafiklerine bakıldığında, Solana için bir sonraki büyük direncin 75 dolar civarında olduğu görülüyor.

Cantering Clark’a göre, yazı yazarken SOL, 47.48 dolar seviyesinde işlem görüyor ve Ethereum rakibi için yaklaşık %60’lık bir yukarı potansiyele işaret ediyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Bitcoin’e gelince trader, BTC’nin 2017 boğa piyasasını 20.000 dolar civarında yeniden test etmesinin ve haftalık zaman diliminde destek olarak korumasının uygun bir dip sinyali olabileceğini düşünüyor.

“Bitcoin’in gerçekten bu kadar basit olması mümkün mü? Herkes önceki düşüşlerle eşleşmesi gereken bir düşüşten bahsediyor, ancak son boğa piyasasının öncekilerden daha az yoğun olduğu gerçeğini göz ardı ediyor.

Ne olursa olsun iyi bir tarihsel araca geri döndük.”

Bitcoin kripto para

Ayrıca Cantering Clark, 2017 boğa piyasası sırasında Bitcoin’in dipten %11.000’in üzerinde toparlandığına dikkat çekiyor. Bu arada, 2021 boğa piyasası Bitcoin %2.000’den az kazanç sağlamıştı.

“Gözlerinizde sorun mu var?”

Kripto analisti, geçtiğimiz haftalardaki göreceli düşük performansı nedeniyle Bitcoin’de short pozisyon açmayı planlayan trader’ları da uyarıyor.

“Bitcoin çok sıkıcı ve zayıflık izlenimi veriyor. 

“Asla sıkıcı bir piyasada short açma.” 

Bu bana Mart ayının en düşük seviyelerindeki 2020 yapısını hatırlatıyor.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.