Haziran 9, 2022

Analistten Bitcoin Death Cross Değerlendirmesi: Tarih Tekerrür Edebilir Mi?

Popüler bir kripto analisti, tarihi verileri baz alarak önde gelen dijital varlık Bitcoin (BTC) için yeni bir fiyat tahmini ortaya koydu.

Takma adlı analist Rekt Capital, yeni bir video güncellemesinde, BTC’nin yakın zamanda bir kez daha death cross’a (ölüm kesişimine) çarptığını, yani kısa vadeli hareketli ortalamasının uzun vadeli hareketli ortalamasının altına düştüğünü söyledi.

Analiste göre, tarihsel olarak büyük fiyat düşüşleri, Bitcoin ölüm kesişimine ulaşmadan önce ve sonra olma eğilimindedir.

“Ölüm kesişimi, makro düşüş trendlerinden önce gerçekleşen bir durumdur. Kesişim döngülerine baktığımızda eksi %73, ilk ölüm kesişiminin gerçekleşmesinden 135 gün önce zaman içinde gördüğümüz düşüştür ve bu da, 2013’ün sonları-2014 başına tekabül ediyor.”

Trader, 2021 hariç, Bitcoin’in yıllar içinde ölüm kesişimine her ulaştığında benzer bir model formüle ettiğini ekledi. Rekt Capital’e göre 2021’de yaşanan bu sapma uzun sürmedi. BTC’nin son ölüm kesişimi, kalıbı reforme etti.

“2021 dönemi, ölüm kesişimin aslında bir dip ve zirveden önce geldiği formülünden ve tarihsel eğilimlerden bir sapma iken, bu mevcut dönemde, aslında ölüm kesişimlerinin daha fazla olumsuzluktan önce geldiği bir formüle dönüş görüyoruz.” 

Ancak analist, büyük bir düşüşün tarihsel örneği olmasına rağmen, BTC’nin bu kadar büyük bir düşüş göreceğine inanmadığını söyledi. Ayrıca potansiyel bir düşeşe ilişkin yatırımcıların göz önünde bulundurması için bir fiyat hedefi de ortaya koydu.

”Eksi %70 göreceğimizin garantisi olduğunu söyleyemeyiz çünkü bu 2013 döngüsünde gerçekleşti. 2022 döngüsündeyiz, neredeyse 10 yıl geçti.

Gerçekten %70’lik böyle volatil bir geri çekilme görebilir miyiz? Bu pek olası görünmüyor… ama her şey 22.000 dolarlık fiyat bölgesine dikkat etmekle ilgili.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.