Analistten Altcoin Yatırımcılarına Uyarı: “Buna Kanmayın”

Bitcoin’in (BTC) bu yıl 30.000 doların altına düşeceğini doğru şekilde tahmin eden kripto stratejisti, altcoin piyasalarında yaşanacak bir satış olayının yakın olduğu konusunda uyarıyor.

Capo takma adını kullanan analist, 477.300 Twitter takipçisine, Bitcoin ve diğer büyük sermayeli altcoin’ler hariç ilk 125 kripto varlığının toplam piyasa değerini izleyen OTHERS grafiğini yakından takip ettiğini söyledi.

Capo, OTHERS tablosunun 160 milyar dolarlık dirençte başarısız olduktan sonra düşeceğini tahmin ediyor.

“Altcoin’lerdeki bazı exit scam (exit dolandırıcılığı) yükselişleri, size bir altcoin sezonunda olduğumuz yanılsamasını verebilir. Bu, gerçek olmaktan uzak. Gerçek şu ki, altcoin’lerin ortalama piyasa değeri iki katına bile çıkmadı ve bir makro direnç testi yapıyor. Kanmayın. Yeni düşüşler muhtemel.”

Yazma sırasında, OTHERS tablosu 153 milyar dolar seviyesinde yer alıyor. Capo’nun yaklaşık 66 milyar dolarlık hedefine doğru bir hareket, %55’in üzerinde aşağı yönlü bir risk olduğunu gösteriyor.

Bunların yanında Capo, lider altcoin Ethereum’a (ETH) bakarak, önde gelen akıllı sözleşme platformunun şu anda büyük bir direnç seviyesini test ettiğini belirtti.

“Bu seviye çok daha önemli. Ayrıca, hareketin düzeltici bir hareket olması da her şeyi açıklıyor.”

Ethereum USDT parametresi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Bitcoin’e gelince, Capo, lider kripto paranın düşüş trendine devam etmeden önce bir ralliye daha imza atabileceğini söylüyor.

“25.000 dolara ulaştı ancak düşük zaman dilimlerinde henüz düşüş işareti yok. 25.400-25.500 dolara kadar başka bir yükseliş görebiliriz, ancak bence bu ayı piyasası rallisinin zirvesi çok yakın. Çoğu altcoin büyük dirençlere ulaşıyor.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.