Analistlerin %62’si Brexit’in Kripto Paraların Değerini Yükselteceğine İnanıyor

2017’de ICO işleten pazar istihbarat şirketlerinden biri olan Cindicator tarafından alınan verilere göre, analistlerin en az %62’si Brexit’in dijital varlıklar ve kripto para birimlerinin piyasası üzerinde olumlu etki yaratacağını düşünüyor. 

Ankete katılanların %74’ü kripto para birimlerini portföylerine eklemeyi düşünüyor. Çoğu analist, Brexit‘in son zamanlardaki döneminin geçeceğine ancak uzun süreceğine inanıyor.

Cindicator’un Hibrit İstihbaratı’nın verilerine göre, 29 Mart’ın son tarihine kadar %19,1’lik bir şans var. %22,5’le, İngiltere’nin AB’den anlaşmaya varmadan çıkma şansı çok yüksek. Ancak en muhtemel senaryo, %82,75 olasılık ile, son teslim zamanının yalnızca uzatılabilmesidir. Okuyucular, İngiliz milletvekillerinin şu anda Başbakan Theresa May’ın reddetmiş olduğu bir anlaşmanın yeniden sunulması gereğini görmeleri üzerine şaşırmış olabilirler. Theresa May’ın önerisinin ikinci başarısızlığı istifasına yol açmış oldu. Bütün bu durum, tüm ingiliz medyasını ve siyasal çevrelerin görüşlerini çok etkiledi. 

Önümüzdeki Haftalarda Neler Olur?

İngiliz hükümetinin halkın iradesini geçersiz sayması ve AB üyesi olarak kalması konusunda az bir şans var. Çoğu analist, böyle bir çabanın parlamento üyelerinden gerekli destegi alamadığı düşüncesine sahip. Brexit’in ekonomik etkileri zaten yıllardır hissediliyor. İngiltere Merkez Bankası, 2016 yılında alınan karardan bu zamana her hafta ekonomiden yaklaşık 800 milyon lira değerinde paranın atıldığını tahmin ediyor. Aynı dönem içinde İngiliz Sterlini(GBP) dolara karşı %5, ve Euro’ya karşı %10 kaybetti.

Pound diğer para birimleri karşısında sürekli dalgalanmasına rağmen, aynı etkinin yine gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini söylemek zor. Bununla birlikte, bu aralıkta ilerleyen bir kaybın arkasında bir nedenin olması gerekir ve saygın ekonomistlerin çoğunun Brexit kararının birincil faktör olduğuna inanması muhtemel.

Kaynak:ccn

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.