Analistlerin %62’si Brexit’in Kripto Paraların Değerini Yükselteceğine İnanıyor

0
347

2017’de ICO işleten pazar istihbarat şirketlerinden biri olan Cindicator tarafından alınan verilere göre, analistlerin en az %62’si Brexit’in dijital varlıklar ve kripto para birimlerinin piyasası üzerinde olumlu etki yaratacağını düşünüyor. 

Ankete katılanların %74’ü kripto para birimlerini portföylerine eklemeyi düşünüyor. Çoğu analist, Brexit‘in son zamanlardaki döneminin geçeceğine ancak uzun süreceğine inanıyor.

Cindicator’un Hibrit İstihbaratı’nın verilerine göre, 29 Mart’ın son tarihine kadar %19,1’lik bir şans var. %22,5’le, İngiltere’nin AB’den anlaşmaya varmadan çıkma şansı çok yüksek. Ancak en muhtemel senaryo, %82,75 olasılık ile, son teslim zamanının yalnızca uzatılabilmesidir. Okuyucular, İngiliz milletvekillerinin şu anda Başbakan Theresa May’ın reddetmiş olduğu bir anlaşmanın yeniden sunulması gereğini görmeleri üzerine şaşırmış olabilirler. Theresa May’ın önerisinin ikinci başarısızlığı istifasına yol açmış oldu. Bütün bu durum, tüm ingiliz medyasını ve siyasal çevrelerin görüşlerini çok etkiledi. 

Önümüzdeki Haftalarda Neler Olur?

İngiliz hükümetinin halkın iradesini geçersiz sayması ve AB üyesi olarak kalması konusunda az bir şans var. Çoğu analist, böyle bir çabanın parlamento üyelerinden gerekli destegi alamadığı düşüncesine sahip. Brexit’in ekonomik etkileri zaten yıllardır hissediliyor. İngiltere Merkez Bankası, 2016 yılında alınan karardan bu zamana her hafta ekonomiden yaklaşık 800 milyon lira değerinde paranın atıldığını tahmin ediyor. Aynı dönem içinde İngiliz Sterlini(GBP) dolara karşı %5, ve Euro’ya karşı %10 kaybetti.

Pound diğer para birimleri karşısında sürekli dalgalanmasına rağmen, aynı etkinin yine gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini söylemek zor. Bununla birlikte, bu aralıkta ilerleyen bir kaybın arkasında bir nedenin olması gerekir ve saygın ekonomistlerin çoğunun Brexit kararının birincil faktör olduğuna inanması muhtemel.

Kaynak:ccn

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın