Analistlere Göre, Bitcoin İçin Yeni Hedef 6,000 Dolar

Kripto pazarında üst üste yükselişlerin ikinci günündeyiz, pazardaki yükselişler devam etmekte. Bugün Bitcoin 5 bin dolar’ı gördüğünü fakat buranın üstünde kalmak için mücadele etmeye devam ettiği görülmekte.

Analistlere göre, bu mevcut ralli uzun vadeli yükseliş rallisinde geçerliliği sağlamak için 5,200 dolar’a kadar bugün yükselmesi beklenmekte. Bu uzun vadeli yükseliş hissiyatının öngörülmesinin etkisi analistler için pazardaki yüksek işlem hacminin bulunmasından kaynaklandığı belirtiliyor.

Son 24 saatte 5,000 dolar pozisyonu ile cebelleşen Bitcoin, 21 milyar doların üzerinde işlem hacmi bulunuyor. Bu işlem hacmi birkaç gün önce 4,000 dolar fiyat aralığında ki işlem hacmine göre iki katından daha fazla. Bu hacim alt koinler ile birleştiğinde toplam pazar hacmi yaklaşık 78 milyar doların üzerinde.

Birçok analist, eğer bu ralli 5,200 doların üzerine çıkabilirse oradaki direnc’i kırarsa muhtemelen 6,000 dolar seviyelerini görmesi rüya olmadığını belirtmekte. Bu yükseliş hacmi böyle devam ederse, Bitcoin 5,200 dolar direncini geçip 6,000 dolar’a yükselmesi beklenmekte.

Yüksek hacme tanık olan bu, ABD merkezli kripto para borsaları Coinbase ve Kraken ve Luxembourg’un Bitstapm’a yapılan 100 milyon dolarlık bir satınalma emriyle tetiklendiği söylentisini destekliyor. Reuters tarafından söylenen by hikaye, by Bitcoin’in pumplanmasına götüren katalizör etki olduğunu söylemekte.

Kaynak: Zycrypto

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.