Nisan 3, 2022

Analistin Paylaştığı Bitcoin Grafiği Tartışmalara Yol Açtı: Volatilite Hiç Bu Kadar Düşük Olmamıştı

Bitcoin, piyasanın lider kripto parası olduğu için kripto destekçilerinin tartışmalarında da sıklıkla yer alıyor. Kripto para topluluğunun bazı üyeleri, Bitcoin  için ortaya konan yeni bir modelin ne anlama geldiğini ve 2022’de Bitcoin fiyat dinamiklerini nasıl etkileyebileceği yönünde bir tartışmaya girdi.

İlk olarak Blockware’de analist olan popüler kripto podcast yayıncısı Will Clemente, Bitcoin (BTC) performansını çeyrek dönemler halinde gösteren bir grafik paylaştı.

Söz konusu grafiğe göre Bitcoin (BTC) 2022 yılında arka arkaya iki ultra ince mum oluşturmuş gibi görünüyor, bu da tarihinde görülmemiş bir durum. Bu nedenle, 2021 yılının 4. çeyreği ile 2022 yılının 1. çeyreği arasındaki dönem Bitcoin (BTC) için daha az değişken olabilir.

Clemente’nin Twitter takipçileri, trader ve analistler arasında Doji Mumları olarak adlandırılan bir formasyona benzeyen bu modelin çeşitli yorumlarını paylaştı. Bazıları, iki ince mumun büyük bir konsolidasyon sinyali verdiğinden eminken, diğer yorumcular bunun Bitcoin’in bir varlık olarak olgunlaşmasının açık bir göstergesi olduğunu belirtti.

Bitcoin (BTC) Nisan’ı seviyor mu?

Bitcoin (BTC), 2022 yılının ilk çeyreğini 1 Ocak’a göre %1.46 düşüşle kapattı. Bu, tarihindeki en küçük negatif Bitcoin (BTC) üç aylık fiyat hareketi. 2021’in 4. çeyreğinde, önde gelen kripto %5.45 oranında arttı ve bu, Bitcoin (BTC) için ikinci en az anlamlı pozitif çeyrek: 2018’in 3. çeyreğinde, kripto kralı 90 günde %3.61 kazanmıştı.

Bitcoin Grafiği Kaynak: Coinglass

Tipik olarak Nisan, lider kripto para birimi için yeşil bir aydır. Nisan’ı %1.6-3.4 kayıpla 10 yılda sadece üç kez kırmızıyla kapattı.

Aynı zamanda, Nisan ayı dört yıl üst üste amiral gemisi kripto para birimine %33-35 kazanç getirdi. Bu durum tekrar yaşanırsa, Bitcoin (BTC) kolayca 62.000 doların üzerindeki seviyelere dönebilir.

Bu bilgiler ışığında Bitcoin’in Nisan ayında nasıl bir yörünge oluşturacağı merak konusu. Lider kripto para birimi son yazının kaleme alındığı sırada 46.163 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.