Analiste Göre, Bu İki Gizlilik Odaklı Coin Yükselişe Geçmek Üzere

Popüler bir kripto trader’ı, büyük kırılmalar için hazırlandığını söylediği gizlilik odaklı iki geleneksel kripto paraya dikkat çekiyor.

Zcash (ZEC)

Söz konusu analist Kaleo, Zcash’in (ZEC) yükselişe geçtiğine ve yukarıya doğru önemli bir hamleye hazır olduğuna inanıyor.

Trader, ZEC / BTC grafiğinin, ETC / BTC çiftinde parabolik hale gelmeden hemen önceki Ethereum Classic (ETC) grafiğine ürkütücü bir şekilde benzediğini belirtti.

“ZEC / BTC vs. ETC / BTC… Mesele gerçekleşip gerçekleşmeyeceği meselesi değil, mesele sadece an meselesi.”

Kaynak: Twitter / Kaleo

Kaleo, ETC ve ZEC’in tarihsel olarak art arda işlem yaptıklarını ve birbirlerinin ABD Doları’na karşı fiyat hareketlerini taklit ettiklerini ekliyor.

CoinGecko’ya göre, geçtiğimiz iki hafta içinde ETC, 28 Nisan’da yaklaşık 33 dolarlık düşük bir seviyeden 167 dolara parabolik bir hızla yükseldi. Kaleo, geçmişi gösterge olarak alır isek; ZEC’in parabolik rallisini takip edebileceğini tahmin ediyor.

“Aşağıdaki tablo Zcash ile Ethereum Classic’i karşılaştırıyor. Son dört buçuk yıldaki hareketler neredeyse aynı. Zaten çokca desteklenen paraları kovalamayı deneyebilir ya da henüz fazla desteklenmemiş olanları satın alıp sabırdan kazanç elde edebilirsiniz.”

“Zcash 1.000 doların üzerine çıkmaya programlandı.”

Kaynak: Twitter / Kaleo

USD/ ZEC çiftinde ise Kaleo, varlığın yükselişinin 350 dolar seviyesinin üzerine çıktığında güçleneceğine inanıyor.

“Bu çizginin üzerine çıkarsa, hızlanma başlayacak.”

Kaynak: Twitter / Kaleo

Kaleo, BTC/ZEC çiftinin 0.006 satoshi civarında bir birikim aşamasında olduğunu ve tekrar yukarı çıkmaya hazırlandığını ekliyor.

Yazım sırasında, Zcash’in piyasa değeri 309 dolar civarına düştü, ancak son iki hafta öncesine göre hala yaklaşık %30 artmış durumda.

Monero (XMR)

Kaleo’nun takip ettiği diğer gizlilik odaklı varlık Monero (XMR). Analist, XMR’nin genellikle Zcash’in fiyat hareketini takip ettiğini ve 2018’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 542 doların hemen altındaki uzun bir birikim aşamasından çıkmak üzere olduğunu belirtti.

XRM şu anda kripto para birimi sıralamasında 26. sırada bulunuyor ve yazım sırasında 405 dolar civarı bir fiyattan el değiştiriyor.

“XMR, şu anda USD’ye karşı, 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinin hemen altında biriken; başka bir gizlilik odaklı coindir. XMR’nin fiyat keşfine girmesi çok uzun sürmeyecektir.”

Kaynak: Twitter / Kaleo

Kaleo’ya göre emektar gizlilik odaklı coin’ler kalkışa hazırlanırken, eski CIA çalışanı Edward Snowden, Bitcoin (BTC) ağı ve genel olarak blockchain tarafından sağlanan gizlilik eksikliğini kınıyor.

Snowden, Zcash’in en iyi gizlilik odaklı coin seçimi olduğunu, ancak Monero’nun da Zcash’in de bazı eksiklikleri olduğunu belirtiyor.

“Zcash; defalarca söyledim tekrar söylüyorum, korumalı işlemleriyle bu konuda kripto dünyasının gerçekten en iyisi. Eleştirim, ki bu gayet geçerli bir eleştiri, bu işlemlerin varsayılan olarak gerçekleşmemesi. Bence bunlar varsayılan olarak gerçekleşmeli. Monero  ise varsayılan olarak gerçekleşen bir gizliliğe sahip, ancak onun da daha düşük bir gizlilik ölçüsü bulunuyor.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak: Dailyhodl

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.