Mayıs 18, 2022

Analiste Göre, Bitcoin Ayı Piyasasında Kalmaya Devam Edecek! Peki Ne Zamana Kadar?

Popüler bir kripto analisti, piyasalar zorlu bir süreçten kurtulmaya çalışırken Bitcoin (BTC) fiyatının nereye gittiğini belirlemek için başarılı bir teknik analiz metriği kullandı.

Yeni bir strateji oturumunda Benjamin Cowen, 741.000 YouTube abonesine Bitcoin fiyatını analiz ederken Heikin-Ashi mumlarını kullanmayı tercih ettiğini belirtti. Analiste göre söz konusu metrik, önceki iki mumdan gelen verileri dahil ederek fiyat hareketi hakkında daha kapsamlı bir sonuç veriyor.

“Heikin-Ashi mumları sadece açılış ve kapanış fiyatını değil, aynı zamanda zirveleri ve dipleri de hesaba katar ve onlardan önce gelen mumlara bağlıdırlar. Bu nedenle, piyasanın momentumunu ölçmenin daha kullanışlı bir yoludur. Ayrıca yukarı yönlü tüm kısa vadeli hareketlerin gürültüsünü bir nevi kesmenize yardımcı olur.”

Cowen, Bitcoin fiyatının son birkaç ayı döngüsündeki grafik davranışını inceledi ve yatırımcıların bu sonbahara kadar hayal kırıklığı yaratan rakamlar görebileceğini öne sürdü.

“İşte bu yüzden insanların bu ayı piyasasının sürüklenmeye devam etmesi için hazırlıklı olması gerektiğini söylüyorum. […] Ayı piyasasında olduğumuzda, 200 günlük hareketli ortalama gibi şeylerin direnç olarak kalmaya başladıklarını biliyoruz, bu aslında bir ayı piyasasının oldukça iyi bir göstergesidir.”

Kripto analisti, 2011’deki başlangıcından itibaren Bitcoin fiyatının ömrü boyunca 3 aylık mumlar üzerinde arka arkaya kırmızı mum modeli oluşturduğu tarihlere dikkat çekti.

“Hadi üç aylık Heikin-Ashi mumlarına bakalım. Şimdi bu çok ilginç çünkü üç aylık Heikin-Ashis’e bakarsanız, arka arkaya üç tane kırmızı olduğumuz bir dönem, dört tane kırmızı olduğumuz bir dönem, dört tane kırmızı olduğumuz bir dönem daha ve sonra iki tane kırmızı olduğumuz bir dönem görebilirsiniz.”

Bitcoin grafiği

Yani, 13 mumun tamamının ortalamasını almak için dörde bölersiniz, üçün biraz üzerinde bir değer elde edersiniz. Yani Bitcoin için gelecek çeyreğin bile hala kırmızı gelebileceğini iddia edebilirsiniz. İşin garibi, önümüzdeki çeyrek yeşil bir çeyrek olabilir ama Heikin-Ashi sadece önceki çeyreğin momentumundan taşındığı için hala kırmızı olma ihtimali var, bu yüzden bunu hatırlamanız gerekiyor.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.