Analiste Göre, Bitcoin Ayı Piyasasında Kalmaya Devam Edecek! Peki Ne Zamana Kadar?

0
Analiste Göre, Bitcoin Ayı Piyasasında Kalmaya Devam Edecek!

Popüler bir kripto analisti, piyasalar zorlu bir süreçten kurtulmaya çalışırken Bitcoin (BTC) fiyatının nereye gittiğini belirlemek için başarılı bir teknik analiz metriği kullandı.

Yeni bir strateji oturumunda Benjamin Cowen, 741.000 YouTube abonesine Bitcoin fiyatını analiz ederken Heikin-Ashi mumlarını kullanmayı tercih ettiğini belirtti. Analiste göre söz konusu metrik, önceki iki mumdan gelen verileri dahil ederek fiyat hareketi hakkında daha kapsamlı bir sonuç veriyor.

“Heikin-Ashi mumları sadece açılış ve kapanış fiyatını değil, aynı zamanda zirveleri ve dipleri de hesaba katar ve onlardan önce gelen mumlara bağlıdırlar. Bu nedenle, piyasanın momentumunu ölçmenin daha kullanışlı bir yoludur. Ayrıca yukarı yönlü tüm kısa vadeli hareketlerin gürültüsünü bir nevi kesmenize yardımcı olur.”

Cowen, Bitcoin fiyatının son birkaç ayı döngüsündeki grafik davranışını inceledi ve yatırımcıların bu sonbahara kadar hayal kırıklığı yaratan rakamlar görebileceğini öne sürdü.

“İşte bu yüzden insanların bu ayı piyasasının sürüklenmeye devam etmesi için hazırlıklı olması gerektiğini söylüyorum. […] Ayı piyasasında olduğumuzda, 200 günlük hareketli ortalama gibi şeylerin direnç olarak kalmaya başladıklarını biliyoruz, bu aslında bir ayı piyasasının oldukça iyi bir göstergesidir.”

Kripto analisti, 2011’deki başlangıcından itibaren Bitcoin fiyatının ömrü boyunca 3 aylık mumlar üzerinde arka arkaya kırmızı mum modeli oluşturduğu tarihlere dikkat çekti.

“Hadi üç aylık Heikin-Ashi mumlarına bakalım. Şimdi bu çok ilginç çünkü üç aylık Heikin-Ashis’e bakarsanız, arka arkaya üç tane kırmızı olduğumuz bir dönem, dört tane kırmızı olduğumuz bir dönem, dört tane kırmızı olduğumuz bir dönem daha ve sonra iki tane kırmızı olduğumuz bir dönem görebilirsiniz.”

Bitcoin grafiği

Yani, 13 mumun tamamının ortalamasını almak için dörde bölersiniz, üçün biraz üzerinde bir değer elde edersiniz. Yani Bitcoin için gelecek çeyreğin bile hala kırmızı gelebileceğini iddia edebilirsiniz. İşin garibi, önümüzdeki çeyrek yeşil bir çeyrek olabilir ama Heikin-Ashi sadece önceki çeyreğin momentumundan taşındığı için hala kırmızı olma ihtimali var, bu yüzden bunu hatırlamanız gerekiyor.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın