Ana Sayfa Bitcoin Analist Will Clemente’e Göre Bitcoin İçin Potansiyel Bir Ayı Tuzağı Hazır Görünüyor

Analist Will Clemente’e Göre Bitcoin İçin Potansiyel Bir Ayı Tuzağı Hazır Görünüyor

0

Popüler bir on-chain analist olan Will Clemente, kısa vadede potansiyel bir ayı tuzağına işaret edebilecek birkaç temel göstergeyi inceliyor.

Son zamanlarda BTC’nin 42.500 dolara yükselmesini sağlayan bir rallinin ardından Clemente, Bitcoin’in yeni zirveler yapmak için “sıçramadan” önce biraz düşeceğini tahmin ediyor.

“Hala 42.000 dolardaki sıçramaya kadar biraz daha düşük seviyelere ineceğimize inanıyorum.”

Kaynak: Will Clemente/Twitter

Clemente, Bitcoin’in fiyat hareketini, Wyckoff Birikimi olarak bilinen; bir varlığın, büyük oyuncuların birikim yapmasına izin veren bir aralığa bağlı bir yapıda eğilim gösterdiği bir ticaret modeliyle karşılaştırıyor.

Kaynak: Will Clemente/Twitter

Blockchain analisti, 39.500 dolar civarındaki on-chain hacmin, Bitcoin’in sadece 3.800 dolar olarak fiyatlandırıldığı zamanki on-chain hacmi anımsattığını da ekliyor.

Son olarak, Clemente, Bitcoin’in alt trend çizgisinden sıçradıktan sonra başka bir ralli için hazır göründüğünü göstermek için stok akış (S2F) sapma modeline işaret ediyor. Glassnode’a göre, S2F sapma modeli, bir varlığın kıtlığına göre fazla mı yoksa düşük fiyatlı mı olduğunu belirlemek için kullanılır. Model 1’in altına düşerse, varlığın değerinin düşük olduğunu gösterir.

“Tarihsel olarak konuşursak, bu düşük S2F sapma trend çizgisinin her dokunuşunun ardından Bitcoin çok başarılı oldu/bir seri yakadı.”

Kaynak: Glassnode/Will Clemente

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın