Analist Uyardı: Bitcoin Fiyatı 20.000 Dolar’ın Altına Düşebilir! Peki Nasıl?

Bitcoin’in düşüş görünümünü klasik bir baş ve omuz modeline benzeten bir analiste göre Bitcoin fiyatı, 2017’nin rekor seviyesi olan 20.000 dolar’ın altına düşebilir. Çarşamba günü erken saatlerde BTC, söz konusu ters çevirme göstergesini doğrulayan beş temel bileşenden dördünü oluşturdu. Ortası diğerlerinden daha büyük olan ve sözde boyun çizgisi ile desteklenen üç tepe görünümü oluştu. Analist şu sözlerle uyardı:

“30.000 dolar’ın altına düşeceksek, önceki [boyun çizgisi] desteği dirence dönüşecek […] Baş omuz modelinin fiyat hedefine ulaşabiliriz, bu da fiyatı 20.000 dolar seviyesinin altına çekebilir”

Açıklamalar, Bitcoin’in 36.000 dolar’ın üzerindeki işlem alanından son geri çekilmesinden sonra ortaya çıktı. Yatırımcılar kar alma senaryolarını değerlendirdikçe, Coinbase borsasında fiyat 32.309 dolar’a kadar düştü. Bu, Bitcoin’in on-chain verilerinde de görülüyordu. Blockchain analitik firması CryptoQuant’ın CEO’su Ki-Young Ju, son BTC düzeltmesinin madencilerin varlıklarını terk etmesiyle aynı zamana denk geldiğini doğruladı. Bunun yanında, borsalar daha az stablecoin depozitolarına tanık oldu. Ayrıca borsa dışı cüzdanlara Bitcoin akışı bu hafta boyunca yavaşladı. BTC 32.000 dolar’a düşmeden hemen önce Ju, “İkinci bir damping yapabiliriz” dedi.

Ana akım trader’lar ve analistler, anlamlı bir fiyat değişiminin daha kısa vadeli bir Baş ve Omuz modelinden (bir günden üç haftaya kadar olan) ortaya çıkma ihtimalinin düşük olduğu konusunda hemfikir. Schwab’daki analistler, “Baş ve omuz modeli neredeyse her zaman diliminde gelişebilir” dedi ve “Ancak, çoğu trader, oluşması daha uzun süren kalıpların daha önemli olduğuna ve anlamlı bir fiyat dönüşü belirleme olasılığının daha yüksek olduğuna inanıyor.” ifadelerini kullandı.

Hacmin, Bitcoin’in mevcut Baş Omuz modelini belirlemede önemli bir faktör olması da muhtemel. İşlemlerdeki artışla birlikte boyun desteğinin altındaki bir kırılma, olumsuz hedef 20.000 dolar’ı doğrulayabilir. Öte yandan, herhangi bir olumsuz kırılmadaki yetersiz hacimler, 35.000 dolar’a doğru bir toparlanma anlamına gelecektir. Bu arada, analist Jonny Moe yükseliş eğilimi görüyor ve Baş Omuz modelinin bir Yükselen Kanal göstergesi olabileceğine dikkat çekiyor.

“Henüz yerel düşüş eğiliminin içinde olduğumuzu belirtmek gerekir. Ben bu düşüş trendinin kırıldığını görmek ve biraz daha fazla güven kazandırmak istiyorum.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.