Analist Uyardı: Bitcoin Fiyatı 20.000 Dolar’ın Altına Düşebilir! Peki Nasıl?

0
251

Bitcoin’in düşüş görünümünü klasik bir baş ve omuz modeline benzeten bir analiste göre Bitcoin fiyatı, 2017’nin rekor seviyesi olan 20.000 dolar’ın altına düşebilir. Çarşamba günü erken saatlerde BTC, söz konusu ters çevirme göstergesini doğrulayan beş temel bileşenden dördünü oluşturdu. Ortası diğerlerinden daha büyük olan ve sözde boyun çizgisi ile desteklenen üç tepe görünümü oluştu. Analist şu sözlerle uyardı:

“30.000 dolar’ın altına düşeceksek, önceki [boyun çizgisi] desteği dirence dönüşecek […] Baş omuz modelinin fiyat hedefine ulaşabiliriz, bu da fiyatı 20.000 dolar seviyesinin altına çekebilir”

Açıklamalar, Bitcoin’in 36.000 dolar’ın üzerindeki işlem alanından son geri çekilmesinden sonra ortaya çıktı. Yatırımcılar kar alma senaryolarını değerlendirdikçe, Coinbase borsasında fiyat 32.309 dolar’a kadar düştü. Bu, Bitcoin’in on-chain verilerinde de görülüyordu. Blockchain analitik firması CryptoQuant’ın CEO’su Ki-Young Ju, son BTC düzeltmesinin madencilerin varlıklarını terk etmesiyle aynı zamana denk geldiğini doğruladı. Bunun yanında, borsalar daha az stablecoin depozitolarına tanık oldu. Ayrıca borsa dışı cüzdanlara Bitcoin akışı bu hafta boyunca yavaşladı. BTC 32.000 dolar’a düşmeden hemen önce Ju, “İkinci bir damping yapabiliriz” dedi.

Ana akım trader’lar ve analistler, anlamlı bir fiyat değişiminin daha kısa vadeli bir Baş ve Omuz modelinden (bir günden üç haftaya kadar olan) ortaya çıkma ihtimalinin düşük olduğu konusunda hemfikir. Schwab’daki analistler, “Baş ve omuz modeli neredeyse her zaman diliminde gelişebilir” dedi ve “Ancak, çoğu trader, oluşması daha uzun süren kalıpların daha önemli olduğuna ve anlamlı bir fiyat dönüşü belirleme olasılığının daha yüksek olduğuna inanıyor.” ifadelerini kullandı.

Hacmin, Bitcoin’in mevcut Baş Omuz modelini belirlemede önemli bir faktör olması da muhtemel. İşlemlerdeki artışla birlikte boyun desteğinin altındaki bir kırılma, olumsuz hedef 20.000 dolar’ı doğrulayabilir. Öte yandan, herhangi bir olumsuz kırılmadaki yetersiz hacimler, 35.000 dolar’a doğru bir toparlanma anlamına gelecektir. Bu arada, analist Jonny Moe yükseliş eğilimi görüyor ve Baş Omuz modelinin bir Yükselen Kanal göstergesi olabileceğine dikkat çekiyor.

“Henüz yerel düşüş eğiliminin içinde olduğumuzu belirtmek gerekir. Ben bu düşüş trendinin kırıldığını görmek ve biraz daha fazla güven kazandırmak istiyorum.”

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın