Analist Tom Lee, Bitcoin’in Nasıl 40,000 Dolara Çıkabileceğini Açıkladı

Wall Street analisti Tom Lee, lider kripto para birimi Bitcoin’e olumlu bir göz ile bakıyor.

Tom Lee geçen ay yapmış olduğu bir açıklamada,

Bitcoin’in değeri 10.000 dolar olması halinde yıl sonuna kadar fiyatının 40.000 dolar olabileceği hakkında bir açıklamada bulunmuştu.

Bir Youtube kanalına vermiş olduğu röportajda Lee, bu tahminini şu şekilde açıkladı:

“Bu yıl kripto para sektörünü ayı piyasasından çıkartabilecek bir çok gelişmeler yaşandı. Ben ilk en dikkat çekeci gelişmenin BTC’de 200 günlük haraketli ortalamasına yeniden erişmesi olduğunu düşünmekteyim. Bitcoin’in son 10 yıllık geçmişine bakacak olursak 200 günlük ortalamanın üzerinde kaldığı zamanlar, bunun altında kaldığı zamanlara göre daha 10 kat daha kazançlı olduğunu görebiliriz. Bundan sonra ise golden cross’u gördük ve 50 günlük haraketli ortalama, 200 günlük haraketli ortalamanın üzerine çıktı.”

Lee bundan sonra 10.000 dolar seviyesinin önemine dikkat çekti ve şunları söyledi:

“10.000 dolar seviyesi çok önemli bir seviye, bu seviye Bitcoin tarihinin sadece %3’ünde görüldü. Fakat bu yüzde 3’lük zaman dilimi içerisinde fırsatı kaçırma korkusu devreye girdi (FOMO) ve kripto para çok farklı davranışlar sergiledi. En son 10.000 dolar seviyesini geçtiğimizde Bitcoin’in anide 14.000 dolar seviyesine çıkmasını buna bağlamaktayım.

Lee son olarak, 40.000 dolar tahminini dile getirdi ve “Bitcoin zaman diliminin yüzde 3’ünde görülen seviyenin üzerine çıkmayı başardığında genellikle sonraki 4 ay %200-400 arası bir yükseliş kaydediyor. Bunu da fiyatını 40.000 dolara taşıyabileceğini düşünüyorum.” açıklamasında bulundu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.