Analist Tom Lee, Bitcoin’in Nasıl 40,000 Dolara Çıkabileceğini Açıkladı

0

Wall Street analisti Tom Lee, lider kripto para birimi Bitcoin’e olumlu bir göz ile bakıyor.

Tom Lee geçen ay yapmış olduğu bir açıklamada,

Bitcoin’in değeri 10.000 dolar olması halinde yıl sonuna kadar fiyatının 40.000 dolar olabileceği hakkında bir açıklamada bulunmuştu.

Bir Youtube kanalına vermiş olduğu röportajda Lee, bu tahminini şu şekilde açıkladı:

“Bu yıl kripto para sektörünü ayı piyasasından çıkartabilecek bir çok gelişmeler yaşandı. Ben ilk en dikkat çekeci gelişmenin BTC’de 200 günlük haraketli ortalamasına yeniden erişmesi olduğunu düşünmekteyim. Bitcoin’in son 10 yıllık geçmişine bakacak olursak 200 günlük ortalamanın üzerinde kaldığı zamanlar, bunun altında kaldığı zamanlara göre daha 10 kat daha kazançlı olduğunu görebiliriz. Bundan sonra ise golden cross’u gördük ve 50 günlük haraketli ortalama, 200 günlük haraketli ortalamanın üzerine çıktı.”

Lee bundan sonra 10.000 dolar seviyesinin önemine dikkat çekti ve şunları söyledi:

“10.000 dolar seviyesi çok önemli bir seviye, bu seviye Bitcoin tarihinin sadece %3’ünde görüldü. Fakat bu yüzde 3’lük zaman dilimi içerisinde fırsatı kaçırma korkusu devreye girdi (FOMO) ve kripto para çok farklı davranışlar sergiledi. En son 10.000 dolar seviyesini geçtiğimizde Bitcoin’in anide 14.000 dolar seviyesine çıkmasını buna bağlamaktayım.

Lee son olarak, 40.000 dolar tahminini dile getirdi ve “Bitcoin zaman diliminin yüzde 3’ünde görülen seviyenin üzerine çıkmayı başardığında genellikle sonraki 4 ay %200-400 arası bir yükseliş kaydediyor. Bunu da fiyatını 40.000 dolara taşıyabileceğini düşünüyorum.” açıklamasında bulundu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın