Analist Timothy Peterson: XRP, Gelecek Yıl Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösterecek!

Ripple 2020’de sayısız gelişmeye imza atmış ve Talep Üzerine Likidite gibi ödeme çözümlerinin kullanımı son üç aylık rapora göre önemli ölçüde artmış olsa da, birçok yatırımcı XRP’nin performansına dair hayal kırıklığına uğradı. Bununla birlikte, Cane Island Alternative Advisors analisti Timothy Peterson, 2021 yılı için XRP fiyatına olumlu bakıyor.

Son 24 saat içinde XRP fiyatı %0.42 düştü ve şu anda 0.25 dolardan işlem görüyor. Haftalık grafikte XRP %4.44 artareken, son 30 günde %1.18 düştü.

XRP, özellikle Bitcoin fiyatıyla karşılaştırıldığında, oldukça ortalama bir performansa sahip olmasına rağmen Peterson, XRP’nin dibe vurduğuna ve 2021’de Bitcoin’den bile daha iyi performans gösterebileceğine inanıyor. Analist Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bence insanlar Ripple’ın 2021’deki performansına şaşıracaklar. Muhtemelen 2017’den beri en iyi yılını geçirecek ve belki de Bitcoin’den daha iyi performans gösterecek.”

Peterson, XRP’nin temellerini analiz ettikten sonra bu sonuca varıyor. Başka bir analist olan MagicPoopCannon’un da söylediği gibi XRP, Mayıs 2018’den beri takip ettiği düşen bir takozdan çıkabilir. Aşağıda MagicPoopCannon’un grafiği yer alıyor.

Analiste göre XRP, beklenmedik bir ralli başlayarak önümüzdeki yıl 0.77 dolara yükselebilir. XRP, bu yıl 0.33 dolar seviyesindeki güçlü direnci kıramadı ve şimdi 0.25 dolar seviyesinde stabilize oldu. Peterson’a göre, önemli bir destek 0.22 dolar ve 0.25 dolar seviyesinde duruyor.

Peter Brandt ise mevcut XRP rallisinin sadece Bitcoin’i ve piyasanın geri kalanını takip ettiğini ve daha uzun sürmeyeceğini belirtti. Ona göre XRP, BTC karşısında değer kaybetmeye devam edecek.

Son olarak XRP’nin izleyeceği yönün aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki politika ve düzenleyici önlemlerin geliştirilmesine bağlı olduğunu da söyleyebiliriz. Dün Ripple, buradaki mükemmel konum koşulları ve açık düzenleyici çerçeve nedeniyle Dubai’de yeni bir şube açtığını bildirdik. Ripple, bir süredir genel merkezini Londra veya Singapur’a taşımayı bile düşünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.