Mayıs 15, 2022

Analist Tarih Verdi: Ethereum Ne Zaman Yükselişe Geçecek?

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti ve trader’ı, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’un (ETH) büyük bir geri dönüş başlatmadan önce önümüzdeki aylarda Bitcoin’in (BTC) bir adım gerisinde olmasını bekliyor.

Credible takma adıyla tanınan analist, 331.300 Twitter takipçisine, önümüzdeki birkaç ay içinde en büyük iki kripto varlığının nasıl performans göstereceğini tahmin etmek için Ethereum’un Bitcoin (ETH/BTC) karşısındaki grafiğini izlediğini söyledi.

Kripto strateji uzmanı, önümüzdeki iki ay içinde ETH/BTC işlem çiftinin değerinin yaklaşık %30’unu kaybedeceğini öngörüyor. Bu da Bitcoin’in kısa ve orta vadede Ethereum’dan daha iyi performans göstereceği anlamına geliyor.

“BTC düştü, ancak ETH/BTC yapısı hala bozulmadı. Hâlâ ETH/BTC’nin kırmızı çizgiye ulaşmasını bekliyorum, ancak BTC’deki ani düşüş bunu yapmadıysa, ne yapacak? Benim düşünceme göre, BTC’deki bu düşüş bizim ‘büyük’ ​​pump’ımız ya da dump’ımız (aldatmaca haberler ile piyasada oluşturulan hareketlenmeler) değildi – bunun habercisiydi. Beşinci dalgamızın habercisi.”

Credible’ın grafiğine baktığında, ETH/BTC’nin Temmuz ayına kadar yaklaşık 0.048 BTC’ye (1.435 dolar) düzeltme yapması ve yılın sonuna doğru yeni bir dip noktası oluşturmadan ve 0.09 BTC’ye (2.691 dolar) güçlü bir ralli başlatması bekleniyor.

Öte yandan Credible, Ethereum fiyatının önümüzdeki aylarda Bitcoin’den daha düşük performans göstermesine neden olabilecek şeylere ilişkin olarak, BTC’nin beşinci dalgasına, yani lider kriptoyu tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkarabilecek son bir ralliye hazırlandığına inanıyor.

“Şu anda BTC hakimiyeti hakkındaki düşüncelerim (aşağıdaki grafikte). Uzun lafın kısası – BTC, son dalga olan beşinci dalgada ilk aşamalarında daha iyi performans gösteriyor. Altcoin’ler, BTC zirvesinden sonra tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Hakimiyet, her şey bitmeden önce tüm zamanların en düşük seviyesine iniyor.”

Credible, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini izleyerek gelecekteki fiyat hareketini tahmin eden bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisinin popüler bir uygulayıcısıdır. Teoriye göre, beşinci dalga bir yükseliş trendinin son rallisidir. Kripto stratejisti, aylardır BTC’nin büyük bir piyasa tersine dönmeden önce son bir adım veya beşinci bir dalga için hazır olduğunu söylüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.