Analist Kevin Svenson: Bitcoin “Gerçek” Dibe Bu Şekilde Ulaşacak

0
Analist Kevin Svenson: Bitcoin

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti, BTC 20.000 doların altında işlem görürken Bitcoin’in bu yıl nasıl bir ayı piyasası dibi oluşturabileceğinin haritasını çıkardı.

Bir strateji oturumunda Kevin Svenson, 69.000 YouTube abonesine Bitcoin’in 30.000 doların üzerine bir rahatlama rallisi başlatmadan önce 17.000 ila 18.000 dolar arasında dibe vurabileceğini söyledi.

“Bitcoin lower low (bir öncekinden daha aşağıda dip) oluşturduktan sonra gerçek dibe ulaşırken haftalık RSI [göreceli güç endeksi] kırılmadan önce, higher low (bir öncekinden daha yukarıda dip) ile bullish divergence (pozitif ayrışma) oluşturacaktır. Fiyatta lower low’lar, RSI’da higher low’lar, daha yüksek göreli güç seviyeleri anlamına gelir… 

Bitcoin’in çok kısa bir süre için 20.000 doların altında işlem görebileceğini ve piyasayı zayıf ellerin tamamen sarsılması için maksimum korkuya sokabileceğini düşünüyorum… Böyle bir modelin piyasaya çıktığını görmek beni şaşırtmaz.”  

Bitcoin analizi

RSI bir momentum göstergesidir ve pozitif ayrışma, trendde bir tersine dönüş yaşanabileceğini gösteren sinyallerden biridir. Svenson, Bitcoin gerçek bir dip oluşturduktan sonra ralli beklese de, BTC’nin yakın gelecekte yeni bir boğa piyasası başlatmasını beklemiyor.

“Nihayetinde, bu iyileşme uzun zaman alacak. Bir düşüş trendimiz var. Mevcut trend, trendin sonuna kadar arkadaşınızdır ve Bitcoin şu anda düşüş trendinde. Dolayısıyla, bu büyük aşağı eğimli direncin üzerine çıkmak, bu piyasanın karşılaşacağı bir sonraki engel. Bu engeli aşmak, gerçekten doğrulanmış bir kırılma elde etmemiz için yıl sonuna kadar sürebilir.”

BTC Grafiği

Svenson’a göre Bitcoin, çapraz direnci kırdıktan sonra aylarca yukarıda görülen dar aralıkta işlem görebilir. Analist ayrıca Bitcoin’in 2024 yılına kadar yeni bir yükseliş trendi başlatabileceğini tahmin ediyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın