Analist Kaleo: Kripto Paralar Bitcoin Öncülüğünde Zirveye Ulaşmaya Devam Edecek!

0

Kaleo takma adıyla tanınan popüler analist, Bitcoin ve kripto varlık borsasının bir tepe noktasına ulaşmadan önce birlikte ‘parabolik’ olarak ilerleyebileceğini düşünüyor.

Trend Spider’dan Jake Wujastyk ile yaptığı bir oturumda konuşan Kaleo, kripto pazarlarına yakından incelerken, kendi stratejisini de ortaya koydu.

Kaleoya göre, “dijital varlık alanı”, 1990’ların sonlarında teknoloji stoklarının yaşadığına benzer bir piyasa döngüsünden geçiyor ve Bitcoin’in mevcut fiyatından  çok daha düşük seviyelere düşebileceğini düşünmüyor.

“En azından benim için, tüm stratejim ‘temelde’ teknoloji balonu 2.0 anlatısına çok benziyor ve bence kripto varlık pazarı da bu anlatıyı takip ediyor. Şu an ki senaryoyu 1999-2000 yılı arasındaki senaryoya çok yakın görüyorum, hatırlanacağı üzere o dönem varlıklar Mart ayında zirve yapmıştı ve kripto varlıkların da yine o döneme benzer bir şekilde Mart ayında zirve yapmasını bekliyorum. Bu senaryo hem hisse senetlerinde hem de kripto varlıklarda gerçekleşecek (patlama özellikle kripto varlıklarda gerçekleşecek).

Bana soracak olursanız kripto varlıklar, bu teknoloji sektörünün de ötesine geçti. Örneğin Bitcoin, Ethereum vb. varlıklar. Bence kısa vadede şu an bulunduğumuz konumdan daha aşağıya düşmemiz için pek bir neden yok.”

Kaleo, Bitcoin‘in fiyat analizini çok kısa süreli bir zaman diliminde yapmak yerine, birkaç ay içinde mevcut fiyatından %330’a kadar daha yükseğe yerleştiren daha uzun vadeli bir tahminine odaklandığını belirtti.

“O seviyelere takılıp her mikro hareketin beni strese sokmasına izin vermiyorum, ben daha çok makro hedeflerime odaklanmış durumdayım. Bence hala önümüzdeki altı ay içinde BTC’nin 150.000 ile 250.000 dolar arasında olmasını bekliyorum. eğer Bitcoin fiyatı 50.000 dolara kadar gerilirse, bunun bir olumsuz hareket olacağından çok alım için çok büyük bir fırsat olacağına inanıyorum.”

Bitcoin yazı yazılırken 57.412 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın