Analist İki Katalizöre Dikkat Çekti: Bitcoin için %70 Yükseliş Mümkün!

Michaël van de Poppe, Bitcoin fiyatının 30.000 dolara fırlaması için iki makroekonomik katalizörü incelediğini açıkladı. Analist, son günlerde yükselen fiyata ek olarak potansiyelin de yüksek olduğunun altını çizdi.

Bir rahatlama rallisi gördük ve bunun devam etmesi mümkün görünüyor. Bu rallinin asıl nedeni enflasyonun beklenenden daha iyi gelmesi ve zamların daha az olması. Rahatlama devam ederse fiyat 30.000 dolara kadar yükselebilir.

Bitcoin şu an 17.400 dolar civarında işlem görüyor. Van de Poppe’nin tahmininin gerçekleşmesi halinde fiyat %70 artış kaydetmiş olacak.

ABD’de Federal Rezerv yüksek enflasyonu kontrol altına almak için faiz oranlarını arttırmaya başlamıştı. Faiz artışları öncesi %0-0,25 arasında yer alan oran, %4,25-4,5 oranına yükseldi.

Yatırımcıların yeni yatırımları finanse etmek için borçlanma maliyetlerinde daha fazla ödeme yapması gerektiğinden bu  detay oldukça kritik. Yüksek faiz oranı ortamı tipik olarak Bitcoin ve kripto gibi riskli varlıklar için düşüş yarattı. Ancak Fed’in sıkı para politikalarında bir gevşeme riskli varlıklara para akışını tetikleme ihtimali taşıyor.

Van de Poppe ayrıca 12 Ocak’ta açıklanacak olan ABD TÜF verilerini bekliyor. Yatırımcılar, Federal Rezerv’in şahin duruşunu yeniden gözden geçirmesi için baskı oluşturabileceğinden, enflasyonun geri çekilip çekilmediğini görmek için TÜFE verilerini yakından takip ediyor.

Bitcoin’e daha yakından bakan Van de Poppe, boğaların 17.500 dolar civarındaki direnci aşmadan önce bir geri çekilme beklediğini açıkladı.

Bitcoin ralliye devam etti ancak bir dirençle karşılaştı. Burayı tek seferde aşacağımızdan şüpheliyim. Bunu yapmak için çok güçlü bir hamle gerekiyor aksi takdirde hafif bir düşüş görebiliriz. Çıkışın net olması için 17.350 dolarlık seviye kesinleşmeli.

Bitcoin fiyat tahmini

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.