Analist Değerlendirdi: Kripto Piyasasını İçin Sırada Ne Var?

0
Analist Değerlendirdi: Kripto Piyasasını İçin Sırada Ne Var?

Yaygın olarak takip edilen bir kripto trader’ı, BTC’nin 23.450 doları geri almak için uyguladığı başarısız girişiminin ardından Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) değerlendirdi.

Cryptocademy haber bülteninin son sayısında analist Justin Bennett, BTC’nin destek seviyeleri arasında gidip geldiğini söyledi.

“Bitcoin 23.450 doları geri almaya çalıştı ancak başarısız oldu. BTC ayrıca günü 23.000 doların altında kapattı, bu seviyenin şu anda direnç olarak hizmet etmesi muhtemel, dolayısıyla 23.000 dolar rahatlama rallisi için sorunlu olabilir. 

BTC için bir sonraki kilit destek 22.400 dolar, ardından 21.600 dolar seviyesi geliyor. BTC’nin tekrar yapıcı hale gelmesi için günlük kapanış bazında 23.000 doları ve 23.450 doları geri alması gerekecek.”

Bitcoin analizi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, BTC, yazının kaleme alındığı sırada 22.597 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Öte yandan Ethereum’un şu anki 1.650 dolar değeri, ETH’nin 1.700 doların altında zayıf olduğunu söyleyen Bennett için şaşırtıcı değil.

“ETH hala yatay seviyede işlem görüyor ve 1.700 doların altındayken nispeten zayıf görünüyor. […] 

Şimdilik, piyasaların bu hafta geri çekildiğini görürsek, 1.520 dolarlık alanın ETH için kritik destek görevi görmesi muhtemel. Bunun altında bir kapanış tekrar 1.420 doların önünü açacak. Ethereum’un tekrar yapıcı hale gelmesi için günü 1.700 doların üzerinde kapanış yapması gerekecek.”

Ethereum analizi

Bennett piyasa gücü göstergesi olan toplam kripto piyasa değerini (TOTAL) de takip ediyor. Analist, toplam piyasa değerinin 1.15 trilyon dolar seviyesine doğru yükselebileceğini tahmin ediyor.

“TOTAL, 1.035 trilyon dolarlık destek seviyesini zar zor koruyor. Piyasa bugün 1.05 trilyon doları geri almaya çalıştı ama sonunda başarısız oldu. Bu hafta 1.035 trilyon dolar başarısız olursa ve bunun altında günlük bir kapanış gerçekleşirse, 960 milyar dolara tam bir geri çekilme olmasa da 985 milyar dolara doğru bir hareket muhtemel görünüyor. 

Alternatif olarak, 1.035 trilyon dolardan bir ralli ve 1.05 trilyon doların üzerinde bir geri alım kripto piyasası için yükseliş olur ve kapıyı 1.15 trilyon dolara açar.”

Coin total marketcap

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın