Analist Coin Bureau: Chiliz Çok Yüksek Potansiyele Sahip!

0

Analist Coin Bureau, Chiliz (CHZ) platformuna ve NFT’lerin espor ile kombinasyonuna dair görüşlerini paylaştı. Ünlü analist, Chiliz’in ekosistemini “en ilginç” olarak değerlendirdiği bir YouTube videosu yayınladı. Bir yıllık %8.805 ve %880 aylık ralli ile CHZ, yatırımcılar için iyi fırsatlar sunuyor.

Chiliz, spor tutkunlarının favori takımları hakkındaki kararları etkilemelerini ve onlara oyuncularla etkileşimde bulunmaları için çeşitli araçlar sağlamayı amaçlayan bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Bu şekilde ekip yönetimi, oy verme yetkisiyle taraftarların ilgisini paraya çevirerek yeni bir gelir kaynağı elde edebilir.

Chiliz ekosistemi, taraftarlara “sadakat kartları”, benzersiz deneyimler ve oylama gücü veren token oluşturmak için Socios platformundan faydalanıyor. Buna ek olarak, kullanıcıların Chiliz token’larını itibari parayla satın almalarına ve ardından bunları “taraftar token’ları” ile değiştirmelerine olanak tanıyor. Analist konuyla ilgili şunları kaydetti:

“Benim için ilginç olan, bu oyunlaştırma modelinin hemen hemen her spor dalında kopyalanabilmesi. Yani buradaki potansiyel gerçekten çok büyük. Formula 1, Cricket ve NFL gibi sporları düşünüyorum.”

Chiliz Barselona, ​​Paris Saint Germain, Atlético Madrid gibi futbol takımlarıyla önemli ortaklıklar kurmayı başardı. Ayrıca taraftar token’ları, takım performansına göre token tedarikini azaltmak için bir yanma mekanizmasına da sahip. Bir takım iyi performans gösterirse, token’ın bir kısmı yakılır ve arz azalır. Bu mekanizma sahiplerine fayda sağlamayı amaçlamaktadır. Analist 566 bin takipçisine şunları söyledi:

“Futbol taraftarlarının kripto topluluğundan daha önemsiz olduğu ve bu token’lara olan talebin onaylandığı doğrudur (…). Token’ların toplam arzının yalnızca bir yüzdesi dolaşımda, 20 milyon Paris Saint Germain token’ının yalnızca %6’sı mevcut.”

Bunların yanında Chainlink ile yakın zamanda duyurulan bir ortaklık, platformun sınırlı sayıda spor etkinlikleri için Fungible Token (NFT) oluşturmasına olanak tanıyor. Bu NFT’ler ayrıca özel etkinliklere erişim sağlamak için de kullanılabilir. Binance ile yapılan bir ortaklık da, tüm platform token’larının borsada listelenmesine izin verdi.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın