Analist: Bitcoin’in Rotayı Tersine Çevirmesi İçin Ne Gerekiyor?

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, önde gelen dijital varlık Bitcoin’in (BTC) yükselişe geçmesi için ne yapması gerektiğini paylaştı.

Rekt Capital takma adıyla bilinen kripto stratejisti, 319.000 Twitter takipçisine Bitcoin’in alım tarafındaki hacmi yükselmeye başlayana kadar muhtemelen mücadele etmeye devam edeceğini söyledi.

“Bitcoin’in alım tarafı hacmi ortalamanın altında, dolayısıyla bu değişene kadar yukarı yönlü şans da ortalamanın altında.”

Rekt Capital ayrıca, BTC’nin bu hafta alım hacminin, 200 haftalık hareketli ortalama etrafında oluşan önceki ayı piyasası dip seviyelerine kıyasla sönük kaldığını da ekledi.

“Hafta sonuna yaklaşıyoruz ve geçen haftaki aşırı satış hacmindeki BTC alım tarafı takibi, 200 haftalık hareketli ortalama civarında oluşan önceki Ayı Piyasası Diplerindeki alıcı hacmine kıyasla hala çok düşük.”

Bitcoin

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz gibi, Rekt Capital daha sonra, özellikle FOMO’ya (Fear of Missing Out) da dikkat çekti FOMO, psikolojik olarak fırsatları elden kaçırma endişesi/korkusu olarak bilinmektedir. Herhangi bir yeniliği ve imkânı yakalayamama, gözden kaçırma olarak da tanımlanırTrader bu konuyla ilgili olarak Bitcoin için şöyle bir uyarıda bulundu:

“Yeşil bir günde FOMO yaparsanız… Kırmızı bir günde FOMO için yeterli cephaneniz olmayacak. FOMO yapmanız gerekiyorsa – kırmızı bir gün seçin. Özellikle BTC’nin 20.000 doların altında olduğu kırmızı bir gün.”

Ayrıca, piyasa değerine göre en iyi kripto varlığının, yatırımcıların en az beklediği anda dibe vuracağını da belirtiyor.

“BTC dibi yalnızca en az beklediğiniz anda gerçekleşmeyecek. Fakat genel olarak kriptoya daha az zaman/düşünce ayırdığınız bir anda ortaya çıkacaktır. Konsolidasyon can sıkıntısına neden olur ve düşüş trendleri devekuşu etkisine yol açar. Her ikisi de fırsattan uzaklaştırır.”

Bitcoin yazı yazılırken geçtiğimiz güne kıyasla %2.17 artışla 21.250 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.