Analist: Bitcoin’in 20 Bin Dolara Ulaşması “An Meselesi”

Bitcoin (BTC) fiyatı, 6 Kasım’da yükselen bir şamdan yarattı ve gün içi %10’luk bir artışla 15.570 dolar’a ulaştı. Analistler, Bitcoin’in 14.000 dolar’ı kararlı bir şekilde kırmasıyla, yakın gelecekte (önümüzdeki birkaç hafta veya ay içinde) 20.000 dolar’a ulaşabileceğini düşünüyor.

Bitcoin 14 bin dolar seviyesinin altında konsolide olduktan sonra, kripto piyasası son 48 saat içinde sert bir yükseliş hareketi yaşadı. BTC şu anda, bu haftanın 13.300 dolara yakın düşük seviyelerinin çok üzerinde, 15.570 dolardan işlem görüyor.

Önde gelen kripto para biriminin, 14.000 dolar’lık teknik kırılmanın önemi nedeniyle önümüzdeki aylarda 20.000 dolar’a çıkması bekleniyor. Bir analist, yükselişin ortasında aşağıda görülen grafiği paylaştı ve tüm zamanların en yüksek seviyelerinden önce bunun nasıl sadece bir “an meselesi” olduğuna dikkat çekti.

“Uzaktan bakmaktan ve direnç ile destek seviyelerini doğru bir şekilde nasıl çizeceğinizi bilmekten daha iyi bir tiçare yoktur.”

Real Vision CEO’su ve eski bir hedge fon yöneticisi olan Raoul Pal da bu düşünceye katılıyor. Pal, devam eden yükselişten önce, kripto para biriminin 14.000 dolar’ın üzerine çıktıktan sonra teknik ölçekte çok az direnç göreceğini belirtti. Yukarıda görülen tabloya benzer şekilde, Pal aşağıdaki tabloyu paylaşarak 14.000 dolar ve 20.000 dolar’ın BTC grafiği için önemini vurguladı.

”Bitcoin çizelgesinde kelimenin tam anlamıyla sadece iki direnç kaldı: 14.000 ve sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi 20.000. En geç gelecek yılın başlarında tüm zamanların yeni yüksek seviyelerini bekliyorum.”

İlginç olan, 14.000 doların Bitcoin fiyatı için 20.000 dolardan daha önemli görülmesi. Bunun nedeni, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolar’lık tek bir ölçünün aksine, 14.000 dolar civarında çok daha fazla hacim ve fiyat hareketi olmasıdır. Sadece 20.000 dolar psikolojik bir direnç iken 14.000 dolar geçerli bir teknik direnç olabilir.

Bitcoin’in her iki seviyeyi de geçip destekle tutması, yaklaşmakta olan Bitcoin boğa piyasası için temel oluşturması muhtemeldir.

Bununla birlikte piyasa verileri, Bitcoin Fear and Greed Index’inin (Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi) çok yüksek olduğunu gösteriyor. Aşırı açgözlülük, piyasanın çok canlı olduğunu gösterdiğinden, genellikle piyasalarda kısa vadeli yükseklere işaret eder.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.