Analist, Bitcoin Dibi İçin Tarih Verdi: “Tarih Tekerrür Ederse…”

Popüler bir kripto analisti, 2015 ve 2018 ayı piyasalarındaki performansına dayanarak Bitcoin‘in (BTC) ne zaman dibe ulaşacağını analiz etti.

Rekt Capital takma adıyla tanınan kripto stratejisti, ilk olarak aşırı satım sinyallerine rağmen Bitcoin’in volatil bir ortamda işlem görmeye devam edeceğine inanıyor.

“Bu tür olaysız BTC fiyat hareketi bir süre daha devam edebilir. Ancak bu, fiyatın aşırı satım durumunda olduğunu öne süren birçok veri bilimi modelinin sonuçlarını değiştirmiyor.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, bununla birlikte Rekt Capital Bitcoin’in (BTC) aylık göreli güç endeksinin (RSI) şu anda 2015 ve 2018 ayı piyasalarının en düşük seviyelerinin altında yer aldığını açıkladı. RSI, trader’lar tarafından bir varlığın trendinin momentumunu ölçmek için kullanılan bir göstergedir. Düşen bir RSI, güçlü bir düşüş momentumu olduğunu gösterir.

“BTC aylık RSI bu ay yükseldi.

Ancak bu yükselişin, 2015 ve 2018 ayı piyasası diplerine ev sahipliği yapan yeşil alanı yeni bir dirence dönüştürme ihtimali var.”

Bitcoin

Bitcoin’in kısa vadeli görünümünün mükemmele yakın görünmesiyle Rekt Capital, Bitcoin fiyatının dibe ulaşmasının çok uzak olmadığına inanıyor.

“BTC’nin bir sonraki Halving’e kadar yaklaşık 650 günü var. Tarihsel olarak BTC, Halving etkinliklerinden yaklaşık 517-547 gün önce dibe vurdu. Tarih tekerrür ederse, BTC’nin dibe vurmadan önce 100-150 gün ‘oyalanması’ gerek. Zaman geçirmenin en iyi yolu, uzun süreli konsolidasyon veya rahatlama rallisidir… Bitcoin, yaklaşan Nisan 2024 Halving’den 517-547 gün önce dibe vuracaksa, bu yılın 4. çeyreğinde dibe vuracak.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.