Analist: Bitcoin 2021’den Önce Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşabilir

Vijay Boyapati’ye göre Bitcoin, 2021’den önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için rallisini uzatacak.

Kripto analisti Perşembe günü, “2016 döngüsünde Bitcoin, halving’den 229 gün sonrasına kadar tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmadı” dedi. “Bu gidişatı tam olarak takip edersek, [kripto para birimi] bu yıl Noel gününden hemen sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşır.” ifadelerini kullandı.

Hedef 325.000 Dolar

Halving etkinliği geçtiğimiz mayıs ayında o kadar çok konuşuldu ki, topluluktan konuya uzak olan yoktur. Çok uzun süre gündemde kalan konu, görüldüğü üzere hala etkisini göstermeye devam ediyor.

Halving etkinliği bilindiği üzere her 4 yılda bir gerçekleşiyor. Bitcoin, tarihi boyunca üç kez Halving etkinliği yaşadı. İlk ikisi 2012 ve 2016’da gerçekleşti. Her biri büyük BTC fiyat rallileriyle sonuçlandı ve aynı şekilde bu son Halving etkinliğinde de tekrar yükseliş beklendi.

Kripto para biriminin en son Halving etkinliği 11 Mayıs 2020’de gerçekleşti, yani sadece 100 gün önce. Analist Boyapati, BTC’nin her halving’den sonra zirveye ulaşmasının bir yıldan fazla sürdüğünü belirtti. Önceki grafiklere dayanarak, kripto analisti Bitcoin’in Ekim 2021’e kadar 325.000 dolara ulaşacağını iddia etti.

“2016/17 gidişatını takip edecek olursak (şu anda programın ilerisindeyiz), döngünün zirvesi 19 Ekim 2021’de gerçekleşecek ve en yüksek fiyat [yaklaşık] 325.000 dolar olacak”

Yeni yılın bugüne kadarki en yüksek seviyesi, Mart 2020’de başlayan güçlü bir yukarı yönlü ralliyi sonucu meydana geldi. Küresel piyasa çöküşünün ortasında 3.858 dolara doğru düşüş, boğaların dipten satın alması için yeterli fırsatı yarattı. Daha sonra, Federal Rezerv’in ABD ekonomisine yardımcı olmak için açık uçlu teşvik programı, Bitcoin’i zayıflayan ABD dolarına karşı daha da yukarı itmeye yardımcı oldu. Pazartesi itibariyle, kripto para birimi 12.486 dolara kadar yükseldi.

Bunun yanında Boyapati’nin yorumları, Bitcoin’in zirveye ulaşmasının ardından meydana gelen sert bir düzeltmeden sonra geldi. 12.000-12.500 dolar aralığında güçlü kar elde etme duygusu, kripto para biriminin yükseliş trendini hafifletti. Çarşamba seansında 11.569 dolara kadar düştü.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.