Analist: Altcoin Sezonu Geliyor, BTC Hakimiyetini Bu Altcoin’lere Kaptıracak!

Kripto para piyasası 2021 yılına hızlı bir giriş yaptı ve birçok kripto para birimi yeni rekor seviyelere ulaştı. Şu an için önde gelen kripto para birimlerinin performansının yavaşladığını söyleyebiliriz. Yatırımcılar bu sebeple dikkatlerini her an patlamaya hazır olan kripto para birimlerine veya daha küçük piyasa değerlerine sahip token’lara çeviriyor. Trader ve influencer Elliot Wainman da bu görüşten yola çıkarak, bir token listesi oluşturdu.

Wainman, Bitcoin’in yatırımcıların dikkatini çeken yeni projeler nedeniyle pazardaki hakimiyetini kaybettiğine inanıyor. Bitcoin’in fiyat düşüşü nedeniyle trader, önde gelen kripto para biriminin piyasa hakimiyetinin altcoinler lehine düşmeye devam edeceğine inanıyor. Trader, “altcoin sezonun” çok yakında yaşanacağını düşünüyor.

Bunun yanında analist, Bitcoin‘in kripto piyasasındaki en büyük hakimiyete ve en fazla hacme sahip olmasını “saçma” olarak değerlendiriyor. Bu nedenle, Ethereum DeFi ekosistemini oluşturan merkezi olmayan protokollerin Bitcoin’in hakimiyetinin %10 veya %20’ye düşmesine neden olacağına inanıyor. Wainman’ın Bitcoin’in hakimiyetinden pay alacağını ve büyük karlar elde edeceğini düşündüğü tokenler arasında: AAVE, ChainX, 88mph, Injective Protocol, THORChain, KeeperDAO, Hegic, AP13, GNY, REN yer alıyor. Analist şunları söyledi:

“88mph’ye (MPH) bakın. Bitcoin’e karşısında %300 artış. Injective (INJ), yedi günde Bitcoin’e karşı %60 arttı. THORChain (RUNE) Bitcoin’e karşı %33 arttı. Favorilerimden biri olan KeeperDAO ROOK, Bitcoin’e karşısında %100 artış gösterdi. ChainX (PCX) %42 arttı. Hegic %52 arttı. API3, Bitcoin’e karşı neredeyse %200 arttı.”

Korku / Açgözlülük Endeksi, Wainman’a göre “altcoin sezonun” başlangıcına işaret eden bir başka gösterge. Söz konusu gösterge, Ekim 2020 seviyelerine geri döndü ve boğa koşusunun altcoinler için “genişleyebileceğinin” sinyalini veriyor. Bu nedenle analist, yatırımcılara, ana akıma girmeden önce yukarıda belirtilen projelere erken giriş yapmalarını tavsiye ediyor.

“Altcoin sezonu burada. Altcoin hakimiyeti büyüyor. Azalan bir kripto korku ve açgözlülük endeksimiz var. Kesinlikle patlama yapan NFT’lerimiz (değiştirilemeyen token’lar) var ki bu benim için çok heyecan verici.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.