Analist Açıkladı: Bu Üç Altcoin Düşecek!

Kripto analisti ve DataDash sunucusu Nicholas Merten, Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Cardano (ADA) gibi altcoin’lerin düşeceğini tahmin ediyor.

Yeni bir videoda Merten, Bitcoin (BTC) karşısındaki 200 günlük hareketli ortalamanın artık ayı piyasasında birden fazla altcoin için de bir direnç çizgisi olarak hareket ettiğini söyledi.

Son boğa piyasasını baz alırsak esasında bu değer, “dipten satın alma fırsatı”nın bir göstergesiydi.

“Muhtemelen daha fazla düşüş ve altcoin’ler için bir birikim dönemi olacak.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Merten, Eylül ayındaki fiyat düşüşünden bu yana 200 günlük hareketli ortalamanın, Ethereum için bir destek göstergesi değil, bir direnç çizgisi olarak hareket ettiğini düşünüyor.

“Genellikle 200 günlük hareketli ortalama, hisse senedi satın alma ve yükselişe geçme zamanının geldiği noktadır, değil mi? Ancak şu anda bence bir ayı piyasası sırasında, aşırı alımda kalan bu altcoin’lerin çoğu, bu hareketli ortalamalar etrafında direnç göstermeye başlıyor. Ve bu sadece Ethereum için geçerli değil. 

Cardano için; Ekim ayında hisse senetleri ve kripto piyasası gerçekten düşmeye başladığından beri, 200 günlük hareketli ortalamanın pratikte her seferinde direnç olarak hareket etmeye başladığını gördük. Bazen bunun üzerinde sapmalar alıyoruz, ancak yukarda tutunamıyor ve hemen aşağı doğru yuvarlanıyor.  

Temelde bir proje olarak Charles Hoskinson [Cardano kurucusu] veya Cardano konusunda olumsuz değilim, sadece fiyat hareketi bana gerçekten buna acele etmem gerekmediğini söylüyor. Dipten satın almak istesem bile, burada beklentilerimi daha düşük ayarlamalı, potansiyel olarak bu önceki aralığa, hatta belki daha düşük bir fiyat aralığına inmesini beklemeliyim.  

Yine, işlerin tam olarak nereye gideceğini söylemek için burada değilim. Ben bir Nostradamus değilim. Buradaki kilit noktam, standartlarımızı belirlemekten bahsetmek ve dipte olduğunu düşündüğümüz şeyi satın alırken yakalanmadığımızdan emin olmak.” 

Merten ayrıca Solana‘nın önceki bir destek aralığına düşebileceğini ve mevcut fiyatlara “potansiyel olarak toparlanmanın yıllar alabileceğini” söyledi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.